Aizdomās par draudzenes nošaušanu aizturēts protēžu skrējējs Pistoriuss , Mixnews.lv

Aizdomās par draudzenes nošaušanu aizturēts protēžu skrējējs Pistoriuss

фото

Sports | 2013. gada 14. februārī plkst. 13:40

Ceturtdien agrā rītā aizdomās par savas draudzenes nošaušanu aizturēts slavenais protēžu skrējējs Oskars Pistoriuss, ziņo ārvalstu prese.

Pēc sākotnējām ziņām Pistoriuss savu draudzeni sajaucis un noturējis par laupītāju. Policija notikušo pagaidām nekomentē, taču ceturtdien Pistoriusam jāstājas tiesas priekšā, kas lems par viņa iespējamo apcietināšanu.

Prese ziņo, ka nošautā ir 30 gadus vecā modele Rēva Stēnkampa, kura savulaik pozējusi dažādu žurnālu, tostarp FHM vākiem. Ar Pistoriusu viņa draudzējusies divus mēnešus un mitinājusies skrējēja mājā. The Daily Mail ziņo, ka Stēnkampa gatavojusi viņam pārsteigumu Sv. Valentīna dienai. 13.februārī Stēnkampa ierakstījusi savā profilā "Twitter" tīklā: "Ko jūs esat sagatavojuši saviem mīļajiem rīt?", pievienojot ierakstam haštagus ‪#getexcited un ‪#ValentinesDay

Taču skrējējs noturējis par laupītāju un šāvis uz viņu četras reizes, ievainojot meiteni galvā un rokā.

Negadījums noticis Pistoriusam piederošā īpašumā netālu no Pretorijas 3.00 naktī. Pēc šaušanas tika izsaukta neatliekamā palīdzība un policija. Tiek ziņots, ka policijai zvanīja kāds cits cilvēks, nevis Pistoriuss. Mediķi, ierodoties notikuma vietā, fiksēja meitenes nāvi. Slepkavības vietā atrasts 9 mm kalibra pistole.

Kā raksta "The Daily Telegraph", atsaucoties uz Dienvidāfrikas radiostaciju "702", avoti policijā ziņo, ka Pistorius ir satriekts, taču sadarbojas ar policiju.

DĀR māju aplaupīšana ir ikdiena, un reizēm iedzīvotāji, sajaucot ģimenes locekļus ar laupītājiem, ir uz tiem šāvuši. Pēc valsts likumiem, mājas īpašnieks var btikt atbrīvots no atbildības par šaušanu, ja mājoklī ielaužas laupītājs. Šaušanu var pielīdzīnāt pašaizsardzībai pat tad, ja laupītājs nav bijis apbruņots, bet, pēc saimnieka domām, ir radījis briesmas.

Aizvadītajā vasarā Dienvidāfriku pārstāvošais Pistoriuss kļuva par pirmo sportistu ar amputētām kājām, kurš piedalījies vasaras olimpiskajās spēlēs. Viņš startēja 400 metru un 4x400 metru stafetē. Savukārt paraolimpiskajās spēlēs Pistoriuss kļuva par čempionu 4x400 metru stafetē.

Pistoriuss skrien ar speciāli izgatavotām īpašas oglekļa šķiedras protēzēm. Kājas viņam tika amputētas gada vecumā pēc smagas slimības.

Foto: no vietnēm nehandaradio.com, au.sports.yahoo.com, bayoubuzz.com

Komentāri