Būtiski sarežģī noteikumus, lai kļūtu par F-1 pilotu, Mixnews.lv

Būtiski sarežģī noteikumus, lai kļūtu par F-1 pilotu

фото

Sports | 2015. gada 8. janvārī plkst. 16:52

Nīderlandes braucējs Makss Verstapens tā arī var palikt par visu laiku jaunāko Pirmās formulas (F-1) pilotu, jo Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) nākusi klajā ar stingrākiem noteikumiem, kas aizliegs par 18 gadiem jaunākiem braucējiem sēsties pie bolīda stūres, ziņo LETA-AFP.

Sākot ar 2016.gadu, piloti, kuri jaunāki par 18 gadiem, nedrīkstēs sēsties F-1 spēkratā, turklāt izstrādāti arī papildu noteikumi, lai pie stūres nesēstos nepieredzējuši braucēji.

Pērn Verstapens 17 gadu vecumā pie "Toro Rosso" komandas formulas stūres aizvadīja vienu brīvo treniņbraucienu sesiju Japānas "Grand Prix" posmā, bet šogad viņš jau sportos pilnvērtīgu sezonu.

фото

Ja jaunie noteikumi stātos spēkā šogad, Verstapens sacensībās nevarētu startēt, bet iepriekš tie no sēšanās pie F-1 stūres būtu atturējuši arī tādus pilotus kā Fernando Alonso, Sebastjanu Fetelu, Džensonu Batonu un Kimi Raikonenu.

Tāpat FIA lēmusi, ka jaunajiem pilotiem ar F-1 bolīdu sacensību režīmā divās testu braucienu dienās būs jāveic 300 kilometri. Pie viena topošajiem braucējiem būs jānokārto zināšanu eksāmens par šī sacensību seriāla noteikumiem, kā arī jānobrauc vismaz 80% no divām pilnvērtīgām sezonām zemāka ranga sacensībās, ko atbalsta F-1.

Braucot junioru kategorijas sacensībās, piloti pelnīs punktus, lai startam F-1 čempionātā iegūtu nepieciešamo superlicenci. Vajadzīgos punktus sportisti varēs iegūt piecos čempionātos - Pasaules Izturības čempionāta, "Formula 2", Eiropas F-3, GP2 un "Indycar" seriālos. Tikmēr zemāka mēroga čempionāti, piemēram, "Formula Renault" piedāvās iespēju tikt pie mazāka punktu skaita.

Lai tiktu pie superlicences, trīs gadu laikā pilotiem jāsakrāj 40 punktus.

Komentāri