Gulbis maina treniņu taktiku, Mixnews.lv

Gulbis maina treniņu taktiku

фото

Sports | 2015. gada 10. janvārī plkst. 13:48

Latvijas vadošais tenisists Ernests Gulbis ar dalību nākamās nedēļas Oklendas "ATP World Tour 250" sērijas sacensībās Jaunzēlandē vēlas mainīt savu pieeju tam, kā viņš gatavojas "Grand Slam" turnīriem, ziņo LETA.

Iepriekš Gulbis bija plānojis jauno sezonu atklāt ar dalību Dohas "ATP World Tour 250" sērijas turnīrā, kas risinās šonedēļ, taču vēlāk viņš no piedalīšanās šajās sacensībās atteicās. Līdz ar to latvieša pirmais jaunās sezonas turnīrs būs nākamnedēļ Oklendā, kas risināsies tieši pirms gada pirmā "Grand Slam" turnīra - Austrālijas atklātā čempionāta - sākuma.

"Vienmēr biju uzskatījis, ka nedēļa pirms "Grand Slam" sacensībām man jāņem brīva no dalības turnīros. Tomēr pagājušajā gadā nedēļā pirms Francijas atklātā čempionāta pa ilgiem laikiem piedalījos sacensībās, kuras uzvarēju, un vēlāk Parīzē tiku līdz pusfinālam," Gulbja teikto citē "Yahoo Sports".

Latvietis licis noprast, ka pie šādas kartības, nedēļā pirms "Grand Slam" sacensībām tomēr piedaloties turnīros, plāno pieturēties arī turpmāk. Pirms pērnā Francijas atklātā čempionāta Gulbis pēdējoreiz nedēļā pirms "Grand Slam" sacensībām turnīros bija piedalījies 2012.gadā, kad gatavojās ASV atklātajam čempionātam.

Tāpat Gulbis piebildis, ka Oklendas sacensībās viņam ir jānostartē labi, jo slimības dēļ viņš izlaida noslēdzošos divus 2014.gada turnīrus. Šajā turnīrā viņš vienīgo iepriekšējo reizi piedalījies 2009.gadā.

Pērn Gulbis pirms pirmā "Grand Slam" turnīra, kas risinās Melburnā, aizvadīja vienīgi sacensības Dohā, kur tika līdz ceturtdaļfinālam un tajā nesekmīgi spēkojās ar spāni Rafaelu Nadalu. Pēc tam Austrālijas atklātajā čempionātā latvietis netika tālāk par otro kārtu, kas viņam līdz šim karjerā tā arī nav padevies.

Gulbis pērn uzvarēja 41 no 62 ATP mačiem, kas ir viņa karjeras rekords. Tāpat sezonas gaitā Gulbis izcīnīja divus titulus. Viņš savas karjeras laikā spēlējis sešu ATP turnīru finālos, kuros nav cietis zaudējumus. Pasaules rangā latvietis kopš pagājušā gada septembra sākuma nemainīgi ieņem 13.vietu, bet jūnijā trīs nedēļas atradās rekordaugstajā desmitajā pozīcijā.

Komentāri