Latvijas biatlonistu Piksonu pieķer dopinga lietošanā, Mixnews.lv

Latvijas biatlonistu Piksonu pieķer dopinga lietošanā

фото

Sports | 2015. gada 16. janvārī plkst. 16:15

Latvijas biatlonistam Edgaram Piksonam par aizliegto vielu lietošanu piemērota divu gadu diskvalifikācija, atsaucoties uz Starptautisko Biatlona savienību (IBU), ziņo LETA.

Pēc treniņa Priekuļos 22.septembrī nodotajās analīzēs Piksona organismā tika konstatēta aizliegtā viela "19-Norandrosterons", kas ir nandrolona blakusprodukts.

Piksona divu gadu diskvalifikācija stājusies spēkā ar 2014.gada 28.oktobri, bet visi viņa rezultāti sacensībās, kurās viņš piedalījies pēc 22.septembra, ir anulēti.

Pats 31 gadu vecais Piksons pēc tam, kad uzzināja par pozitīvajām dopinga analīzēm, paziņoja par karjeras beigām, lai gan apzinātu aizliegto vielu lietošanu noliedza.

Piksons karjeras augstākos rezultātus sasniedza 2011.gadā, kad pasaules čempionātā izcīnīja astoto vietu sprintā, bet labākais 21 sportista konkurencē bija vēl trijās disciplīnās.

Iepriekšējā sezonā pie Pasaules kausa punktiem Piksonam neizdevās tikt. Tāpat viņš nepiedalījās Soču olimpiskajās spēlēs, kur Latviju vīriešu konkurencē pārstāvēja tikai Andrejs Rastorgujevs.

Pirms tam Piksons piedalījies 2006. un 2010.gada olimpiskajās spēlēs, labāko rezultātu individuālajās sacensībās sasniedzot Vankūverā, kad tika pie 37.vietas sprintā.

Komentāri