IZM plāno pati uzņemties līdz šim LOK veiktos pienākumus infrastruktūras finansējuma sadalē, Mixnews.lv

IZM plāno pati uzņemties līdz šim LOK veiktos pienākumus infrastruktūras finansējuma sadalē

фото

Sports | 2013. gada 15. februārī plkst. 09:43

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) tuvāko nedēļu laikā plāno nākt klajā ar jaunu sporta infrastruktūras attīstības koncepciju, kurā paredzēts, ka ministrija pati uzraudzīs un plānos sporta objektu turpmāku attīstību un to vairs nedarīs ar Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) starpniecību, šodien ziņo laikraksts "Dienas bizness".

Līdz šim valsts investīcijas sporta infrastruktūrā notikušas haotiski un politizēti, kā rezultātā valstij piederošā sporta infrastruktūra nonākusi teju līdz sabrukumam, - šādi līdzšinējo sporta infrastruktūras investīciju politiku, kas realizēta ar LOK starpniecību, raksturo par sporta nozari atbildīgajā ministrijā.

"Olimpiskie centri vairs netiks atbalstīti tādā veidā, kā tas bija līdz šim, – caur valsts budžeta dotāciju LOK. Ja vispār sporta objekti un bāzes tiks būvēti, tad dotācijas tiks piešķirtas konkrētam izpildītājam, konkrētam projekta veicējam. Patlaban IZM pastāv uz to, ka vispār sporta infrastruktūru nevar attīstīt kampaņveidīgi. Infrastruktūra būtu attīstāma pa konkrētiem plānošanas periodiem, lai izpaliktu strīdi par gada, divu gadu vai triju gadu konkrētu finansējumu," sacīja IZM Sporta un jaunatnes departamenta direktore Ulrika Auniņa-Naumova.

Kā LOK prezidents, tā arī IZM amatpersonas atzīst, ka pastāvošā sistēma rada izkropļotu priekšstatu par to, cik daudz naudas valsts īsti atvēl sporta finansēšanai, turklāt lēmumi par valsts galvojumu piešķiršanu vai nepiešķiršanu tiek pieņemti, ietekmējoties no politiskās konjunktūras. Nevar gan nepamanīt, ka puse no līdz šim uzceltajiem olimpiskajiem centriem atrodas pašvaldībās, kuru vadītāji ir arī LOK izpildkomitejas locekļi, norāda laikraksts.

"Tas, ka LOK vairs netiek plānots izsniegt valsts galvojumus kredītiem, kas ņemti sporta infrastruktūras attīstīšanai, vēl nenozīmējot attīstības apstāšanos. Varētu teikt, ka IZM pārņem atpakaļ šīs funkcijas un pastiprināti uzraudzīs un pati plānos šo objektu turpmāku attīstību," uzsvera Auniņa-Naumova.

Foto: mixnews.lv, ceturtdiena.lv

Komentāri