Ginesa rekords: Latvietis ar basām kājām pa sniegu noskrien 5 km distanci (FOTO), Mixnews.lv

Ginesa rekords: Latvietis ar basām kājām pa sniegu noskrien 5 km distanci (FOTO)

фото

Sports | 2015. gada 26. janvārī plkst. 13:41

Latvijas skrējējs Edgars Rencis nedēļas nogalē Rīgā labojis Ginesa pasaules rekordu disciplīnā "piecu kilometru skrējiens basām kājām pa sniegu vai ledu", informēja Latvijas Baskāju skriešanas biedrība.

Rencis tiesnešu un liecinieku klātbūtnē distanci mēroja "Daugavas" stadionā, iepriekšējo rekordu uzlabojot vairāk nekā par divām minūtēm - 21 minūte un 28,48 sekundes.

фото

Šo rekordu Rencis bija plānojis pārspēt jau pērnajā ziemā, tomēr Latvijas nepastāvīgie laika apstākļi un mazais sniega daudzums neļāva šo ieceri realizēt.

фото

Rekordists atklāj, ka ceļš uz šo rezultātu nav bijis viegls, jo ilgstoša skriešana pa sniegu vai ledu prasa rūdīšanos un specifiskus treniņus, pieradinot pēdas pie aukstā un asā seguma. Lai arī Rencis jau vairākus gadus trenējas skriešanā basām kājām, skriešana pa sasalušu segumu prasa īpašu sagatavošanos. Tāpat viņš atzīst, ka šoreiz lielākais izaicinājums ir bijis nevis aukstums, bet gan asais ledus, kas atradies zem sniega segas.

"Novēlu ikvienam uzdrošināties un mēģināt piepildīt savus mērķus un ieceres pat tad, ja tas sākotnēji neliekas vienkārši. Protams, vienmēr jāatceras par drošības pasākumiem un savu veselību, tādēļ pārdomāts gatavošanās process ir ļoti svarīgs," paudis skrējējs.

Šobrīd skrējiena organizators - Latvijas Baskāju skriešanas biedrība - veic dokumentu sagatavošanu iesniegšanai Ginesa rekordu komisijā, lai apliecinātu rekorda atbilstību nepieciešamajām prasībām. Rekorda izvērtēšanas process var ilgt līdz sešām nedēļām.

Iepriekšējais Ginesa pasaules rekords piecu kilometru skrējienā basām kājām pa sniegu vai ledu tika sasniegts 2012.gada februārī Vācijā.

Komentāri