Serēna Viljamsa pēc 14 gadiem atgriežas turnīrā, no kura tika izsvilpta , Mixnews.lv

Serēna Viljamsa pēc 14 gadiem atgriežas turnīrā, no kura tika izsvilpta

фото

Sports | 2015. gada 5. februārī plkst. 17:45

Pasaules tenisa ranga pirmā rakete Serēna Viljamsa no ASV pārtrauks 14 gadus ilgo Indianvelsas WTA "Premier" sērijas turnīra boikotu, piedaloties nākamajā mēnesī paredzētajās sacensībās, ziņo LETA-DPA.

Pagājušajā nedēļā Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētājas titulu izcīnījusī S.Viljamsa un viņas vecākā māsa Venusa Viljamsa šajā turnīrā nav piedalījušās kopš 2001.gada, kad vietējie skatītāji viņas izsvilpa. Abas sportistes to uzskatījušas par rasistisku rīcību un tāpēc turnīru līdz šim boikotējušas.

"Man ir paveicies, ka atrodas tādā karjeras punktā, kurā man nekas vairs nav jāpierāda," paudusi 33 gadus vecā S.Viljamsa. "Joprojām esmu ļoti motivēta un dodos kortā, jo ļoti mīlu tenisu. Šī mīlestība un jauna izpratne par piedošanas patieso nozīmi ļauj man ar lepnumu teikt, ka šogad atgriezīšos Indianvelsā."

Šajās sacensībās 2001.gadā abām māsām Viljamsām bija jātiekas pusfināla cīņā, tomēr Venusa savainojuma dēļ no dalības spēlē atteicās. Tas pamatīgi sadusmoja vietējos līdzjutējus, kuri pirms Serēnas finālspēles pret beļģieti Kimu Klijstersu viņu izsvilpa.

"Visas karjeras garumā godīgums man ir nozīmējis visu. Tāpat tas ir arī manai māsai," uzsver S.Viljamsa. "Nepatiesie apmelojumi, ka Venusas izstāšanās no spēles bija sarunāta, mūs ļoti dziļi aizskāra. Šī rasistiskā rīcība bija sāpīga, mulsinoša un netaisnīga. Vienā no sev dārgākajiem turnīriem pēkšņi jutos negaidīta, vientuļa un nobijusies." Sportiste uzskata, ka viņai un šim turnīram tagad būs iespēja izveidot jaunu kopīgu ierakstu vēsturē.

Komentāri