Kairā mirst vairāk nekā 20 futbola fani, Mixnews.lv

Kairā mirst vairāk nekā 20 futbola fani

фото

Sports | 2015. gada 9. februārī plkst. 17:20

Kairā svētdien futbola kluba "Zamalek" līdzjutēju un policijas sadursmēs dzīvību zaudējuši 22 cilvēki, LETA-AFP/DPA.

Sadursmēs, kas izraisījās, kad līdzjutēji mēģināja ielauzties stadionā, kur bija paredzēta spēle, vēl 25 cilvēki ievainoti.

Veselības ministrija nevarēja sniegt paskaidrojumus par to, kā tieši upuri gājuši bojā.

фото

Iekšlietu ministrija bija noteikusi, ka uz "Zamalek" un "Enbi" maču rīkotāji drīkst pārdot tikai 10 000 biļešu, kas ātri tika izpirktas. Policija centusies izklīdināt tūkstošiem bez biļetēm palikušo līdzjutēju, kas bija sapulcējušies pie stadiona.

Policisti izšāvuši asaru gāzes šāviņus un skrotis, bet "Zamalek" līdzjutēji - salūta raķetes, paskaidroja ministrijā. Pie stadiona aizdedzināta policijas automašīna.

Neraugoties uz vardarbību, mačs tomēr notika. Tā sākums aizkavējās par 30 minūtēm.

Galvenā prokurora Hešama Barakata biroja paziņojumā teikts, ka bojāgājušo skaits, kas pagaidām ir provizorisks, jau ir pietiekams, lai ierindoto šo notikumu kā otro asiņaināko sporta negadījumu valstī.

Valstij piederošā avīze "Al Ahram" savā tīmekļa vietnē, citējot mediķus, ziņojusi, ka bojāgājušo skaits jau sasniedzis 30.

"Drošības spēki izklīdināja tos fanus, kuri mēģināja ielauzties stadionā. Pēc tam viņi bloķēja tuvējos ceļus un mēģināja atturēt "Zamalek" komandas spēlētājus no iekļūšanas stadionā," paziņojumā skaidro policija.

Kā ziņo AFP, aculiecinieku un mediķu provizoriskie ziņojumi liecina, ka 19 bojāgājušo nav šautu ievainojumu, bet dažiem ir lauztas sprandas. Lielākajai daļai ievainoto ir lauzti kauli. Tas liek domāt, ka cilvēki galvenokārt cietuši, pūlim panikā bēgot.

"Policija raidīja asaru gāzes šāviņus uz lielu skaitu fanu, kuri atradās šaurā vietā. Cilvēki klupa viens pār otru, mēģinot bēgt," aculiecinieks Mustafa Ibrahims pastāstījis aģentūrai AFP.

Ēģiptes Futbola asociācija un Iekšlietu ministrija pēc šī notikuma vienojušās atcelt turpmākās spēles.

Šis notikums ir Ēģiptes sporta vēsturē smagākais kopš 2012.gada, kad futbola fanu sadursmēs tika nogalināti 74 cilvēki.

Pagājušās nedēļas sākumā Ēģiptes varasiestādes atcēla trīs gadu aizliegumu faniem apmeklēt futbola pasākumus.

Attiecības starp Ēģiptes agresīvajiem faniem, kurus dēvē par "ultrām", tradicionāli ir saspīlētas. Abas puses iesaistījušās sadursmēs kopš 2011.gada sacelšanās, kad tika gāzts ilggadējais valsts prezidents Hosni Mubaraks.

Komentāri