2014.gada PK futbolā kvalifikācijas spēles starp Horvātiju un Serbiju varēs vērot tikai mājinieku komandas līdzjutēji, Mixnews.lv

2014.gada PK futbolā kvalifikācijas spēles starp Horvātiju un Serbiju varēs vērot tikai mājinieku komandas līdzjutēji

фото

Sports | 2013. gada 15. februārī plkst. 18:46

2014.gada Pasaules kausa izcīņas futbolā kvalifikācijas turnīra mačus starp Horvātijas un Serbijas izlasēm būs ļauts vērot tikai katras attiecīgās cīņas mājinieku komandas līdzjutējiem, paziņojušas abu valstu futbola federācijas, ziņo LETA-AFP.

Šāds lēmums pieņemts, lai novērstu fanu savstarpējos konfliktus un izraisītās nekārtības spēļu laikā.

"Esam nolēmuši, ka, komandām spēlējot viesos, līdzjutēji tām līdzi nedosies," publiski paziņojušas Horvātijas un Serbijas Futbola federāciju pārstāvji. "Lēmums balstīts uz potenciālo fanu grupu savstarpējo konfliktu risku. Uzskatām, ka šāds lēmums ir vispareizākais."

Šāda soļa iniciatori esot bijuši Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) un Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) pārstāvji.

Pirmā A apakšgrupas ietvaros paredzētā tikšanās starp abu valstu izlasēm paredzēta jau 22.martā Zagrebā, bet otrā spēlē risināsies 6.septembrī Belgradā.

Savstarpējās attiecības starp abām valstīm kopš deviņdesmito gadu sākumā notikušā bruņotā konflikta starp Horvātiju un serbu dumpiniekiem ievērojami uzlabojušās, taču joprojām šo abu valstu cīņas sporta spēļu laukumos tiek uzskatītas par spēlēm ar paaugstinātu riska faktoru.

Jāizceļ, ka abas spēles kvalifikācijas turnīra ietvaros būs pirmie futbola mači starp Horvātiju un Serbiju kopš bruņotā konflikta, kas risinājās no 1991. līdz 1995.gadam.

1999.gadā Horvātija aizvadīja Eiropas čempionāta kvalifikācijas cīņas ar Dienvidslāviju, bet arī toreiz mačus nedrīkstēja apmeklēt viesu līdzjutēji. A apakšgrupas kopvērtējumā pēc četriem aizvadītajiem mačiem Horvātija ar desmit punktiem ieņem otro vietu, ber Serbija ar četriem punktiem ir trešā. Tikmēr līderpozīcijā ar desmit punktiem atrodas Beļģija.

2014.gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīrs no nākamā gada 12.jūnija līdz 13.jūlijam risināsies Brazīlijā.

Foto: no vietnēm, bigsoccer.com, serbia.footballblog.co.uk

Komentāri