Gulbis par zaudējumiem: Nesaprotu, kas ar mani notiek, Mixnews.lv

Gulbis par zaudējumiem: Nesaprotu, kas ar mani notiek

фото

Sports | 2015. gada 24. februārī plkst. 14:00

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis nesaprot, kas notiek ar viņa sniegumu, jo pašlaik galīgi nejūt savus sitienus, sportists paudis pēc kārtējā zaudējuma, ziņo LETA-DPA.

Dubaijas "ATP World Tour 500" sērijas turnīra pirmās kārtas mačā latvietis pirmdien ar 5-7, 2-6 piekāpās Uzbekistānas pārstāvim Denisam Istominam, ciešot jau septīto neveiksmi pēc kārtas.

"Nesaprotu, kas notiek. Pašlaik neesmu labā formā. Galīgi nejūtu savus sitienus, turklāt treniņos esmu spēlējis vēl sliktāk nekā mačos," pēc cīņas pauda Gulbis. "Mačs bija slikts. Katrs spēlētājs ir citādāks, bet personīgi man ir ļoti svarīgi just raketi, kad esmu kontaktā ar bumbu." "Ja man paveiksies un uzvarēšu vienu maču, varbūt pēc tam nākamajā cīņā jau būs nedaudz vieglāk," prognozē latvietis. "Diemžēl realitāte ir tāda, ka pārējie puiši spēlē tiešām labi. Ja neesi pienācīgā sportiskajā formā, nevari šādus mačus uzvarēt."

Aizvadītajā mačā Gulbis cieta zaudējumu 93 minūtēs, savas serves geimu zaudējot piecas reizes un pieļaujot 11 nepiespiestās kļūdas. Viņš zaudēja 12 no 15 pēdējiem spēles geimiem.

Tāpat Gulbis atzina, ka problēmas Dubaijā viņam bijušas jau kopš ierašanās, jo ceļojuma laikā pazudusi viena no viņa somām, tāpēc tenisists palicis bez sporta apaviem.

"Nopirku apavus, kas bija vienu izmēru par mazu, un trenējos tādos," pauda Gulbis. "Tas gan nesabojāja manu labo noskaņojumu. Līdz šodienas mačam."

Ja pirmdien ATP rangā Gulbis pirmoreiz kopš pērnā jūnija ATP rangā atkrita zemāk par 13.vietu, jau tagad ir skaidrs, ka nākamajā nedēļā viņš pasaules rangā vairs nebūs augstāk par 15.pozīciju.

Abi tenisisti iepriekš savā starpā bija tikušies trīs reizes, divās no tām pārākam esot latvietim. Abu sportistu pagājušā spēkošanās notika pērnā gada februārī, kad Roterdamas "ATP World Tour 500" sērijas turnīra pirmās kārtas mačā Gulbis bija pārāks ar 6-4, 7-6 (7:4).

Gulbis zaudējis piecās spēlēs šogad, bet kopumā viņš cietis jau septiņus zaudējumus pēc kārtas. Pagājušajā nedēļā latvietis piedalījās Marseļas "ATP World Tour 250" sērijas turnīrā, kur otrās kārtas mačā ar 3-6, 4-6 zaudēja mājiniekam Žeremī Šardī, līdz ar to noliekot turnīra uzvarētāja pilnvaras, un pirmdien viņš pirmoreiz kopš pērnā jūnija ATP rangā atkrita zemāk par 13.vietu. Ja Gulbja neveiksmīgais sezonas sākums ievilksies, sagaidāms, ka viņš strauji zaudēs iegūtās pozīcijas ATP rangā.

Līdz šim Gulbis Dubaijas turnīrā bija piedalījies tikai vienu reizi - 2011.gadā viņš cieta neveiksmi jau otrajā kārtā.

Pirms gada Gulbis šajā laikā spēlēja Akapulko "ATP World Tour 500" sērijas turnīrā, kur tika līdz ceturtdaļfinālam, tāpēc viņam šoreiz bija jāaizstāv 90 ranga punkti, kas neizdevās, un latvietis turnīru noslēdza bez ranga punktiem.

Komentāri