Girgensons spēles laikā gūst nopietnu traumu (VIDEO), Mixnews.lv

Girgensons spēles laikā gūst nopietnu traumu (VIDEO)

Sports | 2015. gada 25. februārī plkst. 12:42

Ar vārtiem un rezultatīvu piespēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā otrdien izcēlies latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons, kurš cīņu nenoslēdza savainojuma dēļ, taču palīdzēja viņa pārstāvētajai Bufalo "Sabres" izbraukumā ar 4:2 (2:0, 2:2, 0:0) pieveikt Kolumbusas "Blue Jackets" hokejistus, ziņo LETA.

Dueļa rezultātu desmitajā minūtē atklāja Koudijs Hodžsons, bet piecas minūtes vēlāk mazākumā Girgensons izrāvās pretuzbrukumā un skaisti apspēlēja mājinieku vārtsargu Antonu Fošberju, panākot jau 2:0. Otrās trešdaļas sākumā "Blue Jackets" gan vienus vārtus atguva, taču nebija ilgi jāgaida, līdz Marks Peziks un Kriss Stjuarts atjaunoja stabilu "Sabres" vadību, turklāt ceturto vārtu guvumā rezultatīvu piespēli veica tieši Girgensons.

Tiesa, latvietis spēli beidza priekšlaicīgi pēc tam, kad otrā perioda vidū pretinieka mestā ripa trāpīja viņam pa potīti. Uzbrucējs saviem spēkiem nespēja pamest laukumu, bet savainojuma nopietnība vēl nav zināma, taču Girgensonam var nākties izlaist vairākas spēles.

Girgensons laukumā pavadīja tikai septiņas minūtes un 55 sekundes, veica vienu metienu pa pretinieku vārtiem, izpildīja divus spēka paņēmienus un bloķēja vienu sāncenšu metienu. Tāpat latvietis uzvarēja tikai vienā no septiņiem iemetieniem, bet spēles laikā izpelnījās neitrālu lietderības koeficientu.

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Bufalo "Sabres" galvenais treneris Teds Nolans paudis bažas par latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona savainojuma nopietnību, turklāt neizslēdza iespējamību, ka Latvijas hokejistam sezona varētu būt jau noslēgusies.

"Girgensons ir bezbailīgs puisis. Mums ir vairāki šāda tipa spēlētāji komandā, taču latvietis, nenoliedzami, ir viens no tiem, kurš rāda piemēru," pēc mača preses konferencē izteicās Nolans. "Turēsim īkšķus, ka ar viņu viss būs kārtībā."

Nolans bija norūpējies par Girgensona gūto savainojumu, paužot bažas, ka tas latvietim var nozīmēt sezonas beigas.

Šajā mačā savainojumu guva arī "Sabres" rezultatīvākais hokejists Tailers Eniss, taču viņa trauma netiek raksturota kā pārāk nopietna.

"Girgensons visu sezonas laiku ir bijis svarīga mūsu komandas sastāvdaļa, tāpēc bija grūti noskatīties, kā viņš un Eniss savainojumu dēļ atstāj laukumu," pēc dueļa izteicās "Sabres" hokejists Koudijs Hodžsons.

Šosezon latvietis 61 mača laikā guvis 15 vārtus un veicis 15 rezultatīvas piespēles, kas viņam dod otro vietu "Sabres" rezultatīvāko spēlētāju sarakstā.