Nedēļas laikā izpērk vairāk nekā miljonu Riodežaneiro olimpisko spēļu biļešu, Mixnews.lv

Nedēļas laikā izpērk vairāk nekā miljonu Riodežaneiro olimpisko spēļu biļešu

фото

Sports | 2015. gada 8. aprīlī plkst. 19:50

Nedēļas laikā Brazīlijas iedzīvotāji rezervējuši 1,2 miljonus nākamā gada Riodežaneiro vasaras olimpisko spēļu biļešu, ziņo LETA-AFP.

Kā atklāja organizatoru komitejas pārstāvji, visvairāk Brazīlijas iedzīvotāji izrādījuši interesi par biļetēm uz volejbolu, futbolu un basketbolu.

Jāpiebilst, ka pagājušajā otrdienā tirdzniecībā nonāca pirmās biļetes uz 2016.gada vasaras olimpisko spēļu pasākumiem.

Pagaidām biļetes var iegādāties tikai Brazīlijas iedzīvotāji, kuri tās būs rezervējuši oficiālajā Olimpiādes mājaslapā "Rio2016.com".

Biļešu tirdzniecība Brazīlijas iedzīvotājiem sākās pagājušajā otrdienā, kad līdzjutēji varēja tiešsaistē pieteikties uz spēļu pasākumiem.

Vietējiem iedzīvotājiem rezervēti 70% jeb 5,2 no 7,5 miljoniem biļešu. Liela daļa no tām piedāvātas ar atlaidēm vai pat ar iespēju tās nopirkt, veicot maksājumus pakāpeniski.

Olimpiādes ārzemju viesi biļetes varēs iegādāties, izmantojot atsevišķu biļešu tirdzniecību. Parastā rindas kārtībā biļetes varēs iegādāties no šī gada oktobra. Savukārt atlikušās biļetes uz vietas Brazīlijā varēs iegādāties no nākamā gada jūnija.

Vairāk nekā puse no olimpisko spēļu biļetēm būs lētākas par 70 reāliem (20 eiro). Vismazāk izmaksās biļetes uz svarcelšanas sacensībām, kuras varēs apmeklēt par 20 reāliem (5,80 eiro).

Tikmēr nacionālajām olimpiskajām komitejām tiks piešķirtas aptuveni miljons biļetes jeb 13% no kopējā skaita, ko tās varēs izplatīt caur autorizētiem tirgotājiem.

3% no kopējā biļešu skaita maksās vairāk nekā 600 reālus (174 eiro), šajā cenu kategorijā būs, piemēram, 100 metru sprinta fināls vīriešiem. Šādi pasākumi ir tikpat kā nepieejami trūcīgākajiem līdzjutējiem valstī, kur vidējā mēnešalga šī gada janvārī bija 788 reāli (229 eiro).

Savukārt pašas dārgākās biļetes būs uz Marakanas stadionā notiekošo atklāšanas ceremoniju, no balkona to varēs vērot par 4600 reāliem (1336 eiro).

Biļešu tirdzniecība tika uzsākta uz visiem notikumiem, izņemot futbola mačiem kluba Sanpaulu "Corinthians" stadionā, kura īpašnieki uzskata, ka viņiem jāpārmaksā par olimpisko spēļu turnīra rīkošanu. Klubs vēlas, lai vietējā pašvaldība tam palīdz ar līdzekļiem 10 miljonu dolāru (9,27 miljonu eiro) apmērā, lai gan šī summa tiek plaši apstrīdēta.

Futbola spēles būs vienīgais sporta veids, kura sacensības norisināsies ārpus Riodežaneiro. Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) ir devusi atļauju rīkot futbola mačus Riodežaneiro, Salvadorā, Braziljā, Belu Orizonti, Manausā un Sanpaulu.

Gadījumā, ja cīņas nevarētu norisināties Sanpaulu, tās varētu tikt aizvadītas Fortalezā. Tomēr rīkotāji atzīst, ka nav "plāna B" un otrdien tika paziņots, ka biļetes uz spēlēm "Corinthians" stadionā nonāks tirdzniecībā pēc pārrunu veikšanas ar klubu.

2016.gada vasaras olimpiskās spēles risināsies Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro, bet četrus gadus vēlāk tās notiks Japānas galvaspilsētā Tokijā. Savukārt 2018.gada ziemas Olimpiāde risināsies Phjončhanas pilsētā Dienvidkorejā.

Tiesības rīkot olimpiskās spēles Riodežaneiro ieguva 2009.gada 2.oktobrī Kopenhāgenā, kad fināla balsojumā pārspēja Spānijas galvaspilsētu Madridi.

Komentāri