Rīgas velomaratona maršruts pirmoreiz vedīs arī caur Vecrīgu, Mixnews.lv

Rīgas velomaratona maršruts pirmoreiz vedīs arī caur Vecrīgu

фото

Sports | 2015. gada 22. aprīlī plkst. 19:37

31.maijā gaidāmajā Rīgas velomaratonā, kas norisināsies jau 32.reizi un šogad ieguvis galveno atbalstītāju "Elkor", maršruts pirmoreiz vedīs arī cauri Vecrīgai, trešdien preses konferencē atklāja sacensību organizators Igo Japiņš.

Šogad sacensībās viens aplis būs 16 kilometrus garš, sportistiem braucot pāri Vanšu un Akmens tiltiem, bet, kā apstiprināja Japiņš, pēc tikšanās ar policiju tās pārstāvji devuši atļauju sportistiem braukt arī cauri Vecrīgai, kur daļa distances būs jāveic pa bruģi.

Kā zināms, pasaulē zināmākās velosacensības, kur daļa distances jāveic pa bruģi, ir Parīzes-Rubē velobrauciens, kurā šogad augsto 13.vietu izcīnīja Latvijas sportists Aleksejs Saramotins.

Kā pauda Japiņš, 94,8 kilometru garajā "Dion" sporta distancē šogad piedalīsies visi labākie valsts riteņbraucēji, kas konkrētajā brīdī būs Latvijā.

Tikmēr no katra riteņbraucēja, kas piedalīties 15,8 kilometru garajā "Amway" ģimenes braucienā, divi eiro tiks ziedoti talantīgā BMX braucēja Gustava Pētersīļa rehabilitācijai. Tāpat kompānija "Amway" ziedos par katru dalībnieku, kurš velomaratonam reģistrēsies "Nutrilite" komandā.

Smags kritiens treniņos 2013.gada 23.februārī Gustavam Pētersīlim atņēma spēju staigāt. Tomēr viņš nav padevies grūtību priekšā - Pētersīlis turpina sportot. Tagad viņa sporta veids ir parariteņbraukšana, kurā sportists ar guļriteni veic garas distances pa šoseju.

Reģistrācija sacensībām sākās marta pēdējā dienā, bet jau pašlaik tām pieteikušies vairāk nekā 800 dalībnieku.

"Velomaratons notiek, jo ir tik traki cilvēki kā Igo un trakums no viņa pielīp arī citiem," organizatoru slavēja Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR). "Domājam, lai Rīgas ielas būtu draudzīgas velobraucējiem, un plānojam arvien jaunus punktus, kurus veloceliņos savienot ar Rīgas centru, kaut citiem tas rada iebildumus."

Tikmēr "Elkor" jebkuram, kurš pieteicies velomaratonam, piedāvā iegādāties velosipēdu ar 25% atlaidi.

Sacensībām līdz 26.maijam iespējams pieteikties mājaslapā "velo.lv", kā arī "Elkor Plaza" un "Elkor Sports" veikalos Rīgā. Sacensību starts un finišs būs 11.novembra krastmalā, taču velomaratona maršruts paredzēts arī pa Rīgas lielākajām ielām un tiltiem, izveidojot gandrīz 16 kilometrus garu apli.

Sacensības notiks trijās klasēs - "Dion" sporta, "Spices" tautas un "Amway" ģimenes braucienā.

Pērn velomaratonā piedalījās ap 3000 dalībnieku. Šogad kā viens no mērķiem izvirzīts 5000 sportistu pulcēšana. Velomaratonā tiks piešķirtas arī vairākas specbalvas. Tiks noteikts kuplākais darba kolektīvs, vecākais dalībnieks, ekskluzīvākā velosipēda īpašnieks un stilīgākais sacensību dalībnieks.

Komentāri