Beļavskis: Pirmo reizi puiši spēles uzstādījumu izpildīja par 100%, Mixnews.lv

Beļavskis: Pirmo reizi puiši spēles uzstādījumu izpildīja par 100%

фото

Sports | 2015. gada 7. maijā plkst. 09:12

Kaut Latvijas hokeja valstsvienībai pasaules čempionāta spēlē ar Šveici neizdevās noturēt uzvaru pamatlaikā, uzreiz pēc ielaistajiem vārtiem visi spēlētāji pauduši, ka jādodas uz uzvaru, izteicās izlases galvenais treneris Aleksandrs Beļavskis, ziņo LETA.

Kā zināms, Latvijas izlase Čehijā notiekošā pasaules čempionāta apakšgrupu turnīra ceturtajā spēlē pagarinājumā ar 2:1 pārspēja Šveici, uzvaras vārtus gūstot Kasparam Daugaviņam. Lielisku sniegumu valstsvienības vārtos šajā duelī demonstrēja pieredzējušais vārtsargs Edgars Masaļskis, tiekot nosaukts par labāko šīs spēles hokejistu Latvijas izlasē.

"Jau pirms mača sapratu, ka cīņa būs ļoti smaga. Abas izlases bija līdzvērtīgas. Mums bija jābūt uzmanīgiem un disciplinētiem, jo viņiem ir ātri spēlētāji, tāpēc bija svarīgi sekmīgi cīnīties aizsardzībā," uzsvēra Beļavskis. "Neizdevās izcīnīt trīs punktus, tomēr tā gadās, un esmu ļoti apmierināts, ka iemetām skaistu golu. Īpašs paldies Edgaram."

"Esmu apmierināts, ka visu maču aizvadījām augstākajā līmenī. Pirmoreiz čempionātā puiši spēles uzstādījumu izpildīja par 100%," izteicās treneris, kurš arī tika pie pirmā panākuma karjerā pasaules meistarsacīkstēs. "Protams, mača gaitā bija pretiniekiem momenti, tomēr komanda bija tik ļoti noskaņojusies un pelnījusi uzvaru, ka dažreiz mums arī paveicās."

Latvijas izlasei otrdien bija brīvdiena arī no ledus treniņiem, bet Šveice pieveica Vāciju un nu aizvadīja otro maču divu dienu laikā.

"Tas, ka viņiem vakar bija spēle, varbūt bija neliela priekšrocība, jo viņi bija spēļu ritmā. Iespējams, sākumā mums bija nedaudz smagas kājas, tomēr ieslidojāmies, un labi, ka iemetām pirmie," uzsvēra Beļavskis. "Protams, ļoti sāpīgi ielaist nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām, tomēr puiši savācās, un lieliski, ka iemetām tik skaistu golu. Pat pēc ielaistajiem vārtiem visi uz soliņa teica, ka jāiet uz uzvaru."

Beļavskis pauda, ka optimālā sastāva meklēšana joprojām turpinās.

"Labi, ka ir maiņas, kas spēj iemest vārtus. Šobrīd to dara otrais virknējums, bet rēķinos, ka ar laiku izšaus arī pirmais, kad iespēlēsies Miks Indrašis. Tāpat iespējas šodien bija arī trešajai maiņai," stāstīja treneris. "Meklējam tieši tādu sastāvu, kas spēj nospēlēt katru maču."

Latvijas izlase nākamo cīņu šajā turnīrā aizvadīs piektdien, kad gaidāma tikšanās ar Vāciju, bet jau sestdien jāspēkojas ar Austriju. Savukārt pēcāk gaidāms apakšgrupu turnīra noslēdzošais mačs pret Franciju.

Komentāri