Arestē arī bijušo FIFA viceprezidentu Vorneru, Mixnews.lv

Arestē arī bijušo FIFA viceprezidentu Vorneru

фото

Sports | 2015. gada 28. maijā plkst. 17:09

Pēc ASV pieprasījuma Trinidadā un Tobago arestēts arī bijušais Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) viceprezidents Džeks Vorners, LETA-AFP.

Trinidadieša uzvārds bija starp deviņām pašreizējām un bijušajām FIFA amatpersonām, kā arī pieciem ar biznesu saistītiem cilvēkiem, kas pēc ASV ģenerālprokurores Loretas Linčas vārdiem "izmantojuši savus amatus, lai iegūtu miljoniem dolāru kukuļos".

Jāatgādina, ka septiņi cilvēki agrā trešdienas rītā tika arestēti Cīrihē, kur viņi bija ieradušies uz gaidāmo FIFA kongresu.

Pats 72 gadus vecais Vorners sākotnēji "Facebook" portālā pavēstīja par savu nevainību, tomēr vēlāk padevās policijai, kas viņam noteikusi 2,5 miljonu Trinidadas dolāru (350 000 eiro) lielu drošības naudu. Vorners nakti pavadījis apcietinājumā, tomēr pēc pases nodošanas tiks atbrīvots un tiesa gaidāma vien 12.jūlijā. ASV amatpersonas ziņo, ka Vorners, izmantojot savu varu, kukuļus pieņēmis jau no deviņdesmito gadu sākuma, ieskaitot darījumus ar 1998. un 2010.gada Pasaules kausu norises vietu izvēli. Vorners amatu FIFA pameta 2011.gadā, kad viņu kā Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību zonas Futbola asociācijas (CONCACAF) prezidentu diskvalificēja Ētikas komisija pēc pieķeršanas korupcijā pirms iepriekšējām FIFA prezidenta vēlēšanām. "Notikumi FIFA mani vairs nesatrauc," pirms aresta Vorners centās norādīt, ka ar futbolu vairs nav saistīts. Kā zināms, FIFA amatpersonu aresti veikti saistībā ar kukuļdošanu cīņā par 2010.gada Pasaules kausa finālturnīra organizēšanas tiesībām, kur atklāta korupcija. Izmeklēšana turpinās, un netiek izslēgts, ka nelikumīgās darbībās iesaistītas arī Krievija un Katara, kas Pasaules kausu rīkos attiecīgi 2018. un 2022.gadā. Uz šiem abiem turnīriem aizdomu ēna krīt jau ilgu laiku. Tikmēr Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) vadība trešdienas vakarā nāca klajā ar paziņojumu pārcelt FIFA prezidenta vēlēšanas, kā arī atcelt šonedēļ Cīrihē gaidāmo šīs organizācijas kongresu. Sākotnēji tika aizturēti Kostarikas Futbola federācijas (FCF) prezidents Eduardi Lī Sančess, CONCACAF pašreizējais vadītājs un FIFA viceprezidents Džefrijs Vebs, vēl viens FIFA viceprezidents Euhenio Figeredo no Urugvajas, kurš agrāk pildījis Dienvidamerikas Futbola asociācijas prezidenta pienākumus. Tāpat arestēti Nikaragvas Futbola federācijas prezidents Hulio Roča Lopess, Kostass Takass no Kaimanu salām, kurš ir Veba palīgs, Venecuēlas Futbola federācijas prezidents Rafaels Eskivels, kā arī bijušais Brazīlijas Futbola konfederācijas prezidents un bijušais FIFA Izpildkomitejas biedrs Žuzē Marija Marins. Kā zināms, FIFA amatpersonas bija ieradušās Cīrihē, jo tur plānots sākties prestižās organizācijas kongresam, kurā gaidāmas arī prezidenta vēlēšanas. Pēc tam, kad vairāki kandidāti nolēma atsaukt savu pieteikumu, asociācijas prezidenta vēlēšanās piedalīsies tikai ilggadējais tās vadītājs Zeps Blaters un FIFA viceprezidents Jordānijas princis Ali bin al Huseins. Blaters prezidenta vēlēšanās kandidēs jau savam piektajam termiņam, kas futbola sabiedrībā izraisījis asu reakciju, jo iepriekš viņš bija izteicies, ka uz augsto amatu vairs nekandidēs. Aprīļa sākumā Blaters atklāja, ka vēlētos jaunus pasākumus, lai mazinātu Eiropas ietekmi futbolā. Tāpat viņš bija izteicies, ka Āfrikas un Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību valstu zonas komandām vajadzētu piešķirt vairāk vietu Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā.

Komentāri