Rīgā šovasar norisināsies pasaules čempionāts ielu vingrošanā, Mixnews.lv

Rīgā šovasar norisināsies pasaules čempionāts ielu vingrošanā

фото

Sports | 2013. gada 21. februārī plkst. 23:22

Latvijas ielu vingrošanas sporta biedrība šogad 3.augustā Rīgā, Stacijas laukumā, rīkos pasaules čempionātu ielu vingrošanā, kurā piedalīsies vismaz 32 valstu pārstāvji, ziņo LETA.

Ielu vingrošanas sporta biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Šlēziņš šodien Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē norādīja, ka šobrīd Latvijā ar ielu vingrošanu nodarbojas jau vairāk nekā 15 000 jauniešu un salīdzinoši jaunais sporta veids "aritmētiskā progresijā" piesaista arvien jaunus interesentus.

Ielu vingrošanas pamatā ir vingrinājumu komplekss, kur lielākoties tiek strādāts ar sava ķermeņa svaru. Par ielu vingrošanu to sauc tādēļ, ka vingrojumu komplekss ir pielāgots āra apstākļiem. Ar ielu vingrošanu ir iespējams nodarboties gan specializētos sporta laukumos, gan jebkurā citā vidē, piemēram, pilsētu parkos, ēku kompleksos, pieturvietās, daudzu dzīvojamo māju pagalmos, kā arī, tieši pretēji, brīvā dabā, mežā vai pie jūras.

Šogad plānotās sacensības būs jau trešais ielu vingrošanas pasaules čempionāts. Pirmajās sacensībās 2011.gada 27. un 28.augustā piedalījās spēcīgākie ielu vingrotāji no desmit pasaules valstīm, pulcējot aptuveni 3500 skatītāju.

Vairāk nekā 500 skatītāju no dažādām pasaules valstīm jau izrādījuši interesi arī šogad vērot pasaules čempionātu klātienē Rīgā. Ieejas biļetes šogad netiks tirgotas, un uz pasākumu bez maksas tiks aicināti visi Rīgas un Latvijas iedzīvotāji. Arī no dalībvalstīm par dalību pasaules čempionātā maksa netiek ņemta.

Foto: sportacentrs.com

Komentāri