101 gadu vecais maratonskrējējs Fodža Singhs beidz karjeru, bet nepamet skriešanu, Mixnews.lv

101 gadu vecais maratonskrējējs Fodža Singhs beidz karjeru, bet nepamet skriešanu

фото

Sports | 2013. gada 24. februārī plkst. 16:37

Pasaulē vecākais maratonskrējējs, 101 gadu vecais indiešu izcelsmes brits Fodža Singhs svētdien Honkongā beidzis savu sacīkšu karjeru ar veiksmīgu desmit kilometru skrējienu, pieveicot šo distanci vienā stundā 32 minūtēs un 28 sekundēs jeb par pusminūti ātrāk nekā šajās pašās sacīkstēs pirms gada, ziņo LETA AFP.

Vēl pirms pāris dienām pats veterāns neslēpa, ka aiziet no lielā sporta ar pretrunīgām jūtām. Tomēr tūlīt pēc skrējiena viņš atzinis, ka šī bijusi viena no laimīgākajām dienām visā viņa garajā mūžā. Singhs gan nedomā atteikties no skriešanas vispār - viņš joprojām skries ierastos 16 kilometrus dienā veselības uzturēšanas nolūkos un neatteiksies arī no piedalīšanās labdarības skrējienos.

Fodža Singhs dzimis 1911.gadā Pendžabā, agrā bērnībā bijis vārgs zēns un iemācījies staigāt tikai piecu gadu vecumā, bet jaunībā nostiprinājis veselību un aktīvi pievērsies skriešanai. 1947.gadā, kad toreizējā Lielbritānijas kolonija Indija sadalījās divās valstīs - Indijā un Pakistānā - viņš atgriezies saimniekot lauku mājās.

Par maratonu Singhs sāka nopietni interesēties 89 gadu vecumā, vērojot sacīkstes televīzijā. Tolaik viņš jau bija pārcēlies uz Angliju, nesen zaudējis sievu un un vienu no dēliem un sapratis, ka dzīvē jāuzsāk kaut kas jauns.

Singhs ir 172 centimetrus garš un sver 52 kilogramus, ēd vienkāršu veģetāru pārtiku, nesmēķē un nelieto alkoholu. Runājot par maratonu, viņš reiz teicis šādus vārdus: "Pirmās divdesmit jūdzes nav grūtas. Nu, bet beidzamās sešas es skrienu, sarunājoties ar Dievu."

1.aprīlī Singhs svinēs 102.dzimšanas dienu. Lai gan līdzjutēji viņu pazīst kā pasaules vecāko maratonskrējēju, Ginesa rekordu grāmatā viņa vārds nav ierakstīts, jo viņam nav dokumentu, kas apliecinātu viņa vecumu. Divas reizes - 2004.gadā Atēnās un pērn Londonā - maratona veterāns nesis olimpisko lāpu, bet pirms deviņiem gadiem piedalījies "Adidas" reklāmas kampaņā k0pā ar Deividu Bekhemu un Muhamedu Ali.

Foto: thehindu.com

Komentāri