Ķīna aicinās Bekhemu palīdzēt cīņa pret korupciju futbolā, Mixnews.lv

Ķīna aicinās Bekhemu palīdzēt cīņa pret korupciju futbolā

фото

Sports | 2013. gada 25. februārī plkst. 17:36

Bijušais Anglijas futbola izlases kapteinis Deivids Bekhems ticis izvēlēts, lai atjaunotu Ķīnas futbola slavu, ko pēdējā laikā satricinājuši korupcijas skandāli. Fani gan apgalvo, ka šis uzdevums pat viņam varētu būt par grūtu, ziņo LETA-AFP.

Futbola amatpersonas apstiprinājušas, ka angļu superzvaigzne piedalīsies kampaņā, kurā viņš būs Ķīnas superlīgas (CSL) sūtnis, ziņo valsts laikraksts "China Daily".

Ķīnas Futbola asociācija (CFA) vēl oficiāli nav apstiprinājusi kampaņu, bet jau ir saņēmusi kritiku no sporta faniem par šāda lēmuma pieņemšanu. Daudzi apgalvojuši, ka Bekhema iecelšana par starptautisko sūtni nepalīdzēs cīņā pret līgas maču sarunāšanas problēmu un kukuļošanas skandāliem.

"Tas ir paviršs gājiens no CFA puses. Pat ja Bekhems atbrauks, tieši ko viņš izdarīs?" citēts kāds ieraksts no "Sina Weibo", kas ir mikrobloga "Twitter" Ķīnas versija.

"Vēlies celt sev neslavu vai atmazgāt naudu? Tu esi atnācis uz īsto vietu. Tu varētu pavadīt pusdzīvi, pazemojot sevi, izskatīgais puisi," kāds lietotājs savu ierakstu adresējis pašam Bekhemam.

Kāds avots no CSL ziņu aģentūrai "Xinhua" pavēstīja, ka ir gandrīz skaidrs par 37 gadus vecā futbolista piedalīšanos plānotajā tūrē.

"Jā, mēs organizējam viņa kā kampaņas pārstāvja viesošanos Ķīnā," kāds darbinieks no organizācijas IMG, kas Ķīnas medijos tiek dēvēts par CSL mārketinga partneri, pastāstījis laikrakstam "China Daily Friday".

Neviens no medijiem gan nav publicējis, cik Bekhems saņems par dalību šajā kampaņā.

Futbols Ķīnā šobrīd cenšas atgūties no korupcijas gadu garumā, kur tika iesaistīti ierēdņi, tiesneši un spēlētāji. Pēc trīs gadus ilgas izmeklēšanas no futbola uz mūžu tika diskvalificēti 33 cilvēki un Kotdivuāras izlases uzbrucēja Didjē Drogbā bijušajam klubam Šanhajas "Shenhua" tika atņemts 2003.gada čempionu tituls.

Foto: no vietnēm zimbio.com, perthnow.com.au

Komentāri