Daugaviņš pārsteigts, ka Rīgā risināsies pasaules čempionāts kērlingā, Mixnews.lv

Daugaviņš pārsteigts, ka Rīgā risināsies pasaules čempionāts kērlingā

фото

Sports | 2013. gada 26. februārī plkst. 13:48

Latvijas hokejistam Kasparam Daugaviņam nav pat nojausmas, cik Latvijā ir kērlinga spēlētāju, un viņš ir pārsteigts, ka Rīgā nākamajā mēnesī risināsies pasaules čempionāts sievietēm, ziņo LETA.

Pirms Daugaviņa pārstāvētās Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Otavas "Senators" pirmdienas spēles ar Monreālas "Canadiens" tika sveiktas valsts čempiones kērlingā, kuras izcīnījušas tiesības piedalīties pasaules čempionātā.

Tā kā sacensības notiks Latvijā, žurnālisti nelaida garām iespēju izjautāt arī Daugaviņu.

"Mana prognoze? Aptuveni 15," Daugaviņš atbildēja uz jautājumu, cik Latvijā ir kērlinga spēlētāju. "Tur nav tik daudz spēlētāju. Nezinu, cik viņi ir labi, tomēr domāju, ka viņi kļūst arvien labāki."

"Nesen vīriešu izlase kvalificējās pasaules čempionātam, Eiropas čempionātam vai kaut kam tādam. Šī mums ir jauna spēle," teica latvietis. Pēc Latvijas Kērlinga asociācijas informācijas, valstī ir 150 reģistrētu spēlētāju. 2011.gadā gan Latvijas vīriešu, gan sieviešu izlase piedalījās Eiropas čempionāta A divīzijas sacensībās, turklāt šogad abām izlasēm atkal būs iespēja Eiropas meistarsacīkstēs sacensties ar spēcīgākajām vienībām.

"Zinu, ka Latvijā ir komanda, un īstenībā es pat pazīstu pāris tās spēlētāju, tomēr nezināju, ka viņi uzņem pasaules čempionātu," stāstīja Daugaviņš. "Parasti kērlinga spēlētāji trenējas hokeja hallēs, kur tad ir gan hokeja, gan kērlinga līnijas."

Tāpat Daugaviņš prognozēja, ka Rīgā paredzētais pasaules čempionāts nekļūs par nozīmīgu notikumu. "Neviens tam īsti neseko, jo neviens īsti nezina, kas ir kērlings. Tas nekad nav rādīts TV."

Pasaules čempionāts sievietēm "Volvo" ledus hallē risināsies no 16. līdz 24.martam.

Pagājušā gada izskaņā notikušajā Eiropas čempionātā Latvijas vīriešu izlase palika soļa attālumā no iespējas cīnīties par dalību nākamā gada pasaules čempionātā, bet sieviešu komanda to jau bija garantējusi, jo sacensības risināsies Rīgā.

Līdz šim vienīgo reizi Latvijas sieviešu izlases pasaules čempionātā piedalījusies 2010.gadā, kad uzvarēja vien vienā no 11 spēlēm un palika pēdējā, 12.vietā.

Pirmais pasaules čempionāts kērlingā vīriešiem notika jau 1959.gadā, bet sievietēm 1979.gadā. 1998.gadā kērlings debitēja olimpisko spēļu programmā, bet pirmais Latvijas čempionāts risinājās vien 2002.gadā.

Uz pasaules čempionātu tiek gaidīta aptuveni 1000 viesu ierašanās.

Sacensības tiešraidē būs iespējams vērot Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā, kā arī "Eurosport" kanālā, Kanādas televīzijā TSN, Ķīnas kanālā CCTV-5 un Japānas televīzijā NHK. Pēc aptuvenām aplēsēm, pasaules čempionāta kopējā auditorija varētu būt 55 miljoni TV skatītāju visā pasaulē.

Pasaules čempionāta laikā katru dienu risināsies trīs sesijas, kurā paralēli notiks spēles uz četriem celiņiem. Biļetes uz čempionāta vienu sesiju maksās 3-5 latus, dienas biļete izmaksās 10-15 latus, bet visa čempionāta biļete maksās 75 latus. Bērniem līdz 16 gadu vecumam ieeja būs bezmaksas.

Čempionātā piedalīsies divpadsmit komandas - Kanāda, ASV, Japāna, Ķīna, Latvija, Zviedrija, Krievija, Skotija, Šveice, Dānija, Itālija un Vācija. Šajā čempionātā komandām būs iespēja pelnīt pēdējos punktus cīņā par ceļazīmēm uz Soču olimpiskajām spēlēm. Olimpiādei jau automātiski kvalificējusies Krievija, kurai pievienosies labākās septiņas komandas pēc 2012. un 2013.gada pasaules čempionātu rezultātiem.

Pārējās komandas, kas būs startējušas kaut vienā no pēdējiem trim pasaules čempionātiem, decembrī piedalīsies īpašā kvalifikācijas turnīrā, sadalot pēdējās divas ceļazīmes.

Pasaules čempionāts sievietēm risinās kopš 1979.gada, bet ārpus Kanādas sacensības notiek vien katru otro gadu.

Komentāri