Japānā popularizē "Nordea" Rīga maratonu, Mixnews.lv

Japānā popularizē "Nordea" Rīga maratonu

фото

Sports | 2013. gada 27. februārī plkst. 18:14

"Nordea" Rīgas maratons 2011

Šodien Japānas galvaspilsētā Tokijā Latvijas vēstnieks Japānā Pēteris Vaivars, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) un maratona organizators Aigars Nords prezentēja "Nordea" Rīga maratonu, ziņo LETA.

Rīgas domes priekšsēdētājs ir pārliecināts, ka ir jāizmanto visas iespējas, lai Rīgai piesaistītu pēc iespējas vairāk jaunu tūristu no dažādām pasaules valstīm.

"Japānas tirgus ir īpaši perspektīvs. Savukārt Rīgas maratons ir viens no lielākajiem starptautiska mēroga pasākumiem Rīgā, kas palīdz mums aktīvi reklamēt un veidot mūsu pilsētu kā tūrisma metropoli Baltijas jūras reģionā," pauda Ušakovs.

Savukārt "Nordea" Rīgas maratona organizators Nords informēja, ka septiņu gadu laikā, kopš tiek organizēts "Nordea" Rīgas maratons, ir izdevies arī iekarot ārvalstu skrējēju - maratona tūristu - simpātijas. 2012.gadā Rīgā jau skrēja pārstāvji no 59 pasaules valstīm. Īpaši Rīgas maratonu ir iecienījuši somi, igauņi, lietuvieši, vācieši, briti, itāļi un franči.

"Pakāpeniski paplašinām Rīgas maratona ģeogrāfiju, un Japāna ar savām spēcīgajām skriešanas tradīcijām ir loģisks nākamais solis," uzskata Nords.

Rīgas domes priekšsēdētājs patlaban atrodas komandējumā Japānā, lai prezentētu Rīgas tūrisma piedāvājumu, Rīgu kā 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētu un piedalītos Eiropas Savienības (ES) - Japānas festivālu komitejas sēdē. ES - Japānas festivālu komiteja jau kopš 1993.gada sadarbojas ar Eiropas kultūras galvaspilsētām, un ir izteikusi interesi 2014.gadā piedalīties vairāku kopīgu projektu īstenošanā un līdzfinansēšanā.

Atgādinām, ka pagājušā gada septembrī oficiāli tika sākta dalībnieku reģistrācija 2013.gada "Nordea" Rīgas maratonam.

Foto: facebook.com, la.lv

Komentāri