Olijars nestartēs Eiropas čempionātā telpās un karjeru turpinās amatiera statusā, Mixnews.lv

Olijars nestartēs Eiropas čempionātā telpās un karjeru turpinās amatiera statusā

фото

Sports | 2013. gada 27. februārī plkst. 19:54

Latvijas barjerskrējējs Staņislavs Olijars, kurš otrdien medijos paziņoja par savas profesionālas sportista karjeras beigām, turpinās trenēties savam priekam un startēt amatieru līmeņa sacensībās, sarunā ar aģentūru LETA pastāstīja viņa māte un trenere Ludmila Olijare.

Olijars, kuram kopš 2003.gada pieder Latvijas rekords 110 metru barjerskrējienā, otrdien paziņoja, ka neturpinās startēt profesionāli, kaut viņš bija izpildījis kvalifikācijas normatīvu nedēļas nogalē Zviedrijā gaidāmajam Eiropas čempionātam vieglatlētikā telpās 60 metru barjerskrējiena distancē.

Sportista māte atzina, ka Olijars nestartēšot gaidāmajā čempionātā Zviedrijā, bet turpināšot trenēties savam priekam.

"Eiropas čempionātā viņš nestartēs. Iemesli ir vairāki. Sākumā viņš to bija plānojis darīt, taču tad radās problēmas ar lidmašīnas biļetēm - samērā liela to cenas daļa jāsedz viņam pašam, ko Staņislavs nevar atļauties. Trenējies viņš bija nedēļu un uzreiz izpildīja normatīvu 60 metru distancē, noskrienot ātrāk par astoņām sekundēm. Tas man bija pārsteigums. Arī viņš pats ticēja, ka var startēt sacensībās, tomēr tagad izlēma, ka nav vērts braukt. Par sevi liek manīt muguras savainojums, kā arī viņš nevēlas aizbraukt un vienkārši palikt pēdējais," sacīja barjerskrējēja māte.

Tāpat viņa atklāja, ka dēls pašlaik palīdz viņai trenēt jaunos vieglatlētus un darbs viņam ļoti patīkot.

"Viņš palīdz man trenēt bērnus. Dara to visu dienu, pats arī nedaudz patrenējas. Kaut turpmāk viņš vairs nestartēs profesionāli, vasarā viņš varētu piedalīties kādās amatieru līmeņa sacensībās. Man gan ir ļoti žēl, ka viņam nācies pieņemt šādu lēmumu. Varu teikt, ka to visvairāk ietekmēja tieši traumas - Staņislavam ir nopietnas problēmas ar muguras skriemeļiem. Savā ziņā viņš tagad būs laimīgāks, jo nebūs jātiek galā ar sacensību spriedzi, kad tiek prasīts rezultāts," pastāstīja Olijare.

Vaicāta par dēla karjeras, viņasprāt, spilgtākajiem sasniegumiem, sportista māte nevēlējās sniegt konkrētu atbildi.

"Nevēlos izcelt vienu konkrētu sasniegumu. Uzskatu, ka ar labu veselību viņš vēl varētu sasniegt daudz. Galu galā, viņam ir tikai 33 gadi. Bet talants viņam ir milzīgs. Es sportistes karjeru noslēdzu 37 gadu vecumā, viņš arī varēja vēl turpināt," piebilda Olijara māte.

Savas karjeras laikā Olijars izcīnījis Eiropas čempiona titulu 110 metru barjerskrējiena distancē 2006.gadā Zviedrijas pilsētā Gēteborgā, bet 2002.gadā viņš kļuva par kontinenta vicečempionu šajā paša distancē. 2003.gadā sportists uzrādīja pašreizējo Latvijas rekordu 110 metru barjerskrējienā - 13,08 sekundes.

Foto: eSports.lv, diena.lv

Komentāri