Romanovs oficiāli atsakās no kluba "Žalgiris" īpašnieka statusa, Mixnews.lv

Romanovs oficiāli atsakās no kluba "Žalgiris" īpašnieka statusa

фото

Sports | 2013. gada 28. februārī plkst. 15:57

Kauņas basketbola kluba "Žalgiris" īpašnieks Vladimirs Romanovs oficiāli apliecinājis savu aiziešanu no kluba, ceturtdien paziņojis "Žalgira" sporta direktors Vitolds Masaļskis, ziņo LETA.

Pagaidām "Žalgira" akcijas tiks nodotas kluba veterāniem, bet klubs gaida jaunus investorus.

"Starp kandidātiem uz akciju pārņemšanu esmu es, Anatolijs Čupkovs, Modests Paulausks. Šobrīd var oficiāli paziņot, ka visi, kas vēlas, visi uzņēmēji var nākt uz klubu un pārņemt to. Komanda gaida tādus cilvēkus, jo situācija ir sarežģīta. Ir draudu vēstules no aģentiem, mēs mēģinām situāciju nomierināt, bet tā nemitīgi uzkarst," piebilda Masaļskis.

Viņš noraidījis informāciju, ka klubā algas netiek maksātas tikai lietuviešu basketbolistiem. Pēc Masaļska sacītā, algu nesaņem visi žalgirieši.

"Žalgiris" komanda šīs sezonas ievadā izcīnīja pirmo vietu savā ULEB Eirolīgas turnīra apakšgrupā un iekļuva "Top 16" kārtā, kurā līdz šim izcīnījusi tikai trīs panākumus astoņos mačos, ieņemot sesto pozīciju astoņu vienību konkurencē. Tikmēr VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas regulārā čempionāta apakšgrupu turnīrā tā ar 14 panākumiem 15 cīņās atrodas pirmajā vietā B grupā. Vietējā Lietuvas čempionātā Kauņas vienība uzvarējusi visās deviņās līdzšinējās spēlēs un arī atrodas līderpozīcijā.

Jau ziņots, ka par nodomu atteikties no kluba īpašnieka statusa Romanovs pavēstīja 8.februārī. Iepriekš viņš atklāja, ka "Žalgira" parādsaistības pret spēlētajiem sasniegušas 25 miljonus litu (piecus miljonus latu) un lūdza Kauņas pašvaldību piešķirt klubam atbalstu 10 miljonu litu apmērā. Saņēmis noraidījumu, viņš nosauca pašvaldības politiķus par "meļiem un izdzimteņu pakalpiņiem", kuri vēloties uzspridzināt klubu.

Pašvaldība skaidroja, ka tai nav nekādu iespēju būtiski palielināt atbalstu "Žalgirim", jo paredzams, ka šogad budžeta ieņēmumi būs par gandrīz 50 miljoniem litu mazāki nekā pērn. Kauņas mērs Andrjus Kupčinsks norādīja, ka "Žalgiris" saņems pašvaldības atbalstu arī turpmāk, tiesa, "veselā saprāta robežās".

Četras dienas vēlāk Lietuvas Banka paziņoja, ka ierobežo Romanova pārvaldītās "Ūkio bankas" darbību, bet 23.februārī tika parakstīta vienošanās par šīs bankas aktīvu, darījumu, tiesību un saistību nodošanu bankai "Šiauliu bankas". Kā norādīja Lietuvas Bankas valdes priekšsēdētājs, pēc Romanova paziņojuma par "Žalgira" parādiem novērota naudas līdzekļu aizplūšana no "Ūkio bankas".

Foto: skysports.com

Komentāri