Lipmanu satrauc Vācijas ambīcijas par hokeja čempionāta rīkošanu, Mixnews.lv

Lipmanu satrauc Vācijas ambīcijas par hokeja čempionāta rīkošanu

фото

Sports | 2013. gada 1. martā plkst. 11:40

Vācijas puse pašlaik veic ļoti aktīvu savas un Francijas apvienotās kandidatūras lobiju uz tiesībām rīkot 2017.gada pasaules hokeja čempionātu, tāpēc arvien grūtāk kļūst prognozēt Latvijas un Dānijas apvienotās kandidatūras iespējas tikt pie šīm tiesībām, to laikrakstam "Telegraf" atzinis Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans.

Čempionāta rīkotāji tiks noteikti šī gada Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) kongresā, kas maijā notiks Stokholmā. Uz tiesībām pretendē Vācijas un Francijas, kā arī Latvijas un Dānijas apvienotās kandidatūras.

"Viss nav tik vienkārši, kā var šķist. Vācijai ir ļoti lielas iespējas uzvarēt. Viņu rokās ir daudz trumpju," laikrakstam norāda Lipmans, kurš atklājis, ka Vācija cenšas izreklamēt ieceri vienu no turnīra spēlēm rīkot futbola stadionā 75 000 skatītāju klātbūtnē. "Viss ir atkarīgs no finansiālā izdevīguma, jo no katras pārdotās biļetes savs procents tiek IIHF."

Lipmans arī norāda, ka sadarbošanās ar Dāniju ir Latvijas nepieciešamība, bet dāņus uz pasaules hokeja kartes nopietni nevērtē.

"Kaut kādā ziņā Dānija bremzē mūsu kandidatūru, tomēr ar vienu spēļu arēnu mums nav citu ceļu cīnīties par čempionātu," uzskata Lipmans, kurš neprognozē Latvijas un Dānijas kandidatūras izredzes balsojumā.

Lipmans tomer norāda, ka sliktajā gadījumā Latvija tiks pie iespējas rīkot 2018.gada pasaules čempionātu, taču šāds variants LHF prezidentu neapmierina, jo tajā pašā gadā notiks Pasaules kausa finālturnīrs futbolā un ziemas olimpiskās spēles. "Tad jau labāks ir 2019.gads," piebilst Lipmans.

Portāls Mixnews jau ziņoja, ka Latvijas un Dānijas apvienotā kandidatūra 2017.gada pasaules čempionāta rīkošanai paredz izšķirošo spēļu aizvadīšanu Dānijā, kas uzņems abas turnīra pusfināla spēles, kā arī maču par bronzas godalgām un finālu.

Foto: kasjauns.lv

Komentāri