Ernestam Gulbim pēdējā spēlē uzvarēt palīdzēja lamāšanās, Mixnews.lv

Ernestam Gulbim pēdējā spēlē uzvarēt palīdzēja lamāšanās (1)

фото

Sports | 2013. gada 1. martā plkst. 11:52

Latvijas tenisa pirmais numurs Ernests Gulbis pēc uzvaras Delrejbīčas turnīra 2. kārtā pret Semu Kveriju (6:4, 4:6, 7:6(4)) atzina, ka lamāšanās viņam palīdzējusi savākties un atspēlēties. Tikmēr uzvaru izlaidušais Kverijs pauda cerību, ka līdz nākamajam turnīram viņam šo neveiksmi izdosies piemirst, ziņo "sportacentrs.com".

"Pirms ierašanās šeit negulēju trīs dienas. Pēc tam jācīnās cauri kvalifikācijai. Ir tā, kā ir. Fiziskajā ziņā jūtos labi. Katrs uzvarētais punkts man tagad ļoti daudz nozīmē. Vienkārši jāspēlē labāk, lai tiktu pamatturnīros," pēc iekļūšanas sezonas pirmajā ceturtdaļfinālā prātoja Gulbis.

Gulbis mača laikā sevi nodemonstrēja visā krāšņumā – gan ar spilgtām izspēlēm, gan lamāšanos un raketes dauzīšanu. Par savu uzvedību Latvijas labākais tenisists vēlāk nav atvainojies.

Vaicāts, kā viņam trešajā setā izdevās atspēlēt divus breikus, Gulbis atbildēja sekojoši: "Ar dažiem franču vārdiem un angļu valodā. Tas man palīdzēja. Biju pamatīgi nobesījies, jo man šķita, ka biju patiešām labā formā, taču nespēju noslēgt otro setu. Tad zaudēju koncentrēšanos un biju dusmīgs uz sevi. Kad nokļūsti iedzinējos ar diviem breikiem, vairs daudz nedomā par rezultātu. Ja pirmo breiku neizdotos uzreiz atspēlēt, spēle beigtos ļoti ātri."

Gulbis norādīja, ka viss arvien ir galvā. Mentālā ziņā viss, viņaprāt, ir atkarīgs no tā, cik labā fiziskā formā viņš ir un cik stabili var nospēlēt. Pie nekā specifiska netiekot strādāts: "Ja man ir labāka fiziskā sagatavotība, varu skriet divas stundas un nepiekūstu. Tā arī uzlabojas mentālā izturība."

Atgādināsim, ka turnīra ceturtdaļfināla spēlē Gulbis ceturtdien tiksies ar mazpazīstamo spāni Danielu Munjosu de la Navu.

Gulbis šajā turnīrā jau nopelnījis 57 ATP ranga punktus - 12 par kvalifikācijas pārvarēšanu un vēl 45 par ceturtdaļfināla sasniegšanu.

Foto: foxsports.com.au

Komentāri 1
gulbitepirms 6 gadiem
HAHAHAHA! - Gulbis norādīja, ka viss arvien ir galvā. Mentālā ziņā viss, viņaprāt, ir atkarīgs no tā, cik labā fiziskā formā viņš ir un cik stabili var nospēlēt.