Rastorgujevs izcīna 13.vietu iedzīšanā un kvalificējas Pasaules kausa posma masu startam, Mixnews.lv

Rastorgujevs izcīna 13.vietu iedzīšanā un kvalificējas Pasaules kausa posma masu startam

фото

Sports | 2013. gada 2. martā plkst. 21:56

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien ierindojās 13.vietā Norvēģijā notikušajās Pasaules kausa izcīņas septītā posma 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās, ziņo LETA.

Gūtais panākums latvietim kā šī posma kopējās ieskaites labākā desmitnieka sportistam ļaus svētdien piedalīties masu starta sacensībās, kas Rastorgujevam izdevies pirmo reizi karjerā.

Rastorgujevs četrās šaušanās pieļāva kopumā sešas kļūdas, kas bija lielākais kļūdu skaits vadošo 27 sportistu vidū, tomēr ar septīto ātrāko slēpojumu latvietis spēja finišēt 13.vietā.

Iegūtā 13.vieta ir Rastorgujeva karjeras trešais labākais sasniegums.

Šī posma rangā Rastorgujevs ieņem desmito vietu, tomēr seši no augstāk esošajiem sportistiem atrodas Pasaules kausa kopvērtējuma labāko 25 sportistu vidū, kuri automātiski tiek pie iespējas startēt masu starta sacensībās. Pārējie pieci tiek noteikti pēc konkrētā posma rezultātiem.

Atgādinām, ka ceturtdien aizvadītajās sprinta sacensībās Rastorgujevs bija desmitais ātrākais, atkārtojot savu karjeras rekordu.

Par sestdienas sacensību uzvarētāju kļuva pašreizējais kopvērtējuma līderis Martēns Furkads no Francijas, kurš šāva ar divām kļūdām. Viņš par 27,7 sekundēm apsteidza trīs kļūdas pieļāvušo Tarjeiju Bē no Norvēģijas, bet trešais bija krievs Aleksandrs Loginovs, kurš ar trim nesašautiem mērķiem Furkadam zaudēja 35,5 sekundes.

Pasaules kausa kopvērtējumā M.Furkads nostiprinājās līderpozīcijā ar 958 punktiem, bet viņam ar 751 punktu seko četrkārtējais šī gada pasaules čempionāta uzvarētājs Ēmils Hegle Svendsens no Norvēģijas, kurš šoreiz nestartēja. Savukārt trešais ar 625 punktiem ir Slovēnijas pārstāvis Jakovs Faks.

Rastorgujevs ar 148 punktiem pakāpās uz 40.vietu kopvērtējumā, bet Edgars Piksons ar diviem punktiem atrodas 94.pozīcijā.

Pēc sacensībām Norvēģijā vēl atliks divi Pasaules kausa posmi, kas norisināsies Krievijā.

Foto: sportacentrs.com

Komentāri