Olimpiskais čempions piesaka badastreiku, protestējot pret cīņu izslēgšanu no olimpiādes, Mixnews.lv

Olimpiskais čempions piesaka badastreiku, protestējot pret cīņu izslēgšanu no olimpiādes

фото

Sports | 2013. gada 4. martā plkst. 19:47

Bulgārijas grieķu-romiešu cīņas izlases treneris un divkārtējais olimpiskais čempions Armens Nazarjans sācis badastreiku, protestējot pret Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmumu no 2020.gada Olimpiādes programmas izslēgt cīņas, paziņojusi Bulgārijas Cīņas federācija, ziņo LETA-AFP.

"Divkārtējais olimpisko spēļu čempions Nazarjans apņēmies neēst līdz Eiropas čempionātam cīņas sportā, kas 22.martā notiks Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi," teikts federācijas paziņojumā.

Nākamās divas nedēļas Nazarjans uzturā lietošot tikai sulas, paužot sašutumu un protestu pret SOK lēmumu par cīņas sporta izslēgšanu no olimpiskajām spēlēm.

"Cīņas vienmēr bijušas Olimpiādes programmā, un šāds lēmums nav pareizs. Ceru, ka mana rīcība liks SOK pārstāvjiem mainīt savu lēmumu," pastāstījis Nazarjans.

Pašlaik 38 gadus vecais Bulgārijas sportists kļuva par olimpisko čempionu grieķu-romiešu cīņā 1996.gada Atlantas Olimpiādē, pārstāvot Armēniju. Otro zelta godalgu viņš izcīnīja 2000.gadā Sidnejā, kad jau startēja zem Bulgārijas karoga.

Tāpat viņš ieguva bronzu 2004.gada olimpiskajās spēlēs Atēnās.

Profesionāļa karjeru Nazarjans noslēdza 2009.gadā, bet pašlaik viņš ir Bulgārijas izlases galvenais treneris grieķu-romiešu cīņā.

Kā zināms, SOK izpildkomiteja par lēmumu izslēgt cīņas no olimpisko spēļu programmas paziņoja februāra vidū. Organizācija nolēmusi spēļu programmā saglabāt moderno pieccīņu, bet izņemt cīņas.

Tādējādi brīvā cīņa, sieviešu cīņa un grieķu-romiešu cīņa nokļuvusi grupā ar septiņiem pretendentiem uz iekļaušanu olimpisko spēļu programmā. No šiem astoņiem sporta veidiem tiks izvēlēts viens, kas turpmāk būs redzams uz lielākās globālā sporta skatuves.

Protestu pret šādu lēmumu jau pauduši viens no pasaules titulētākajiem cīkstoņiem, 1996.gada Atlantas olimpisko spēļu čempions brīvajā cīņā svara kategorijā līdz 52 kilogramiem bulgārs Valentins Jordanovs un 2000.gada Sidnejas olimpisko spēļu čempions brīvajā cīņā Sagids Murtazalijevs no Krievijas.

Abi šie sportisti pēc SOK lēmuma publiskošanas atteicās no savām olimpiskajām zelta medaļām.

Foto: no vietnes armenianow.com

Komentāri