Ekobraucienā Rīga- Ženēva- Rīga sacentīsies žurnālisti, Mixnews.lv

Ekobraucienā Rīga- Ženēva- Rīga sacentīsies žurnālisti

фото

Sports | 2013. gada 6. martā plkst. 07:37

Četras Latvijas un Igaunijas profesionālo auto žurnālistu komandas ar "Peugeot 508" e-HDi automobiļiem devušās ceļā uz Ženēvas auto izstādi, savstarpēji sacenšoties eko braukšanā, ziņo portāls "whatcar.lv".

Latviju pārstāv Ivo Goldmanis, Ojārs Vētra, Guntars Pulss un Ilmārs Līkums, kuri sacenšas ar 4 Igaunijas auto žurnālistiem. Automobiļus žurnālisti saņēma ar pilnu degvielas tvertni, odometra rādījumu nulle, kā arī papildus degvielas karti.

Peugeot Eco Cup dalībnieku rīcībā ir eleganti lielās vidējās klases modeļi Peugeot 508 SW ar universālo virsbūvi, kuri izceļas ar saviem lieliskajiem tehniskajiem rādītājiem un zemo degvielas patēriņu. Konkrēti, šis 1.6 litru e-HDi dīzeļa dzinējs ar Stop&Start sistēmu nodrošina 114 zirgspēkus, kas, pateicoties 270 Nm griezes momentam, garantē ļoti labu dinamiku un braukšanas īpašības. Šī dzinēja vidējais kombinētais degvielas patēriņš ir tikai 4,0 l/ 100km, un CO2 izmeši tikai 105 g/ km.

Sacensības, ieskaitot galamērķi, aptvers 5 valstis, šķērsojot Latviju, Lietuvu, Poliju, Vāciju un Šveici, maršruta kopējais garums vienā virzienā ir apmēram 2610 km.

Mājupceļā no Ženēvas uz Tallinu un Rīgu eko brauciena noteikumi vairs nebūs jāievēro, ar mērķi šīs pašas akcijas ietvaros noskaidrot, cik ļoti degvielas patēriņš ir atkarīgs no braukšanas veida.

Labākā komanda tiks apbalvota ar vērtīgu godalgu, kas ir "Peugeot" sportiskais velosipēds katram komandas dalībniekam, vienlaikus šī balva simbolizē centienus popularizēt taupīgu braukšanas transportlīdzekļu lietošanu.

Nonākot katrā no iepriekš norunātajām starpposmu pieturvietām, katra komanda saglabās sava automobiļa nobraukuma rādītājus.

"Peugeot Eco Cup" Baltijā tiek organizēts pirmo reizi, taču Peugeot šādas sacensības ir organizējis Eiropā jau gadiem un guvis atzinību par eko braukšanas un ekonomisku braukšanas transportlīdzekļu popularizēšanu.

Foto: whatcar.lv

Komentāri