Jēkabsone-Žogota nespēlēs Latvijas sieviešu basketbola izlasē EČ, Mixnews.lv

Jēkabsone-Žogota nespēlēs Latvijas sieviešu basketbola izlasē EČ

фото

Sports | 2013. gada 6. martā plkst. 17:45

Latvijas sieviešu basketbola izlasē šī gada Eiropas čempionāta finālturnīrā nespēlēs viena no labākajām latviešu basketbolistēm Anete Jēkabsone-Žogota, ziņo Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Aigars Nerips nosaucis 23 basketbolistes, kuras tiks uzaicinātas gatavoties finālturnīram. Pēc kvalifikācijas cikla izlaišanas izlases kandidātēs atgriezusies Elīna Babkina, bet Jēkabsone-Žogota laicīgi informējusi valstsvienības vadību, ka vēl pagaidām valstsvienībā neatgriezīsies.

"Latvijas izlase man joprojām ir mīļa, taču pēdējā laikā arī sāpīga tēma. Kopš 2009.gada vasaras, kad aizvadīju pēdējo spēli Eiropas čempionātā Rīgā, palikusi līdz galam nepadarīta darba sajūta, tomēr patlaban jūtu, ka slodzi klubā un izlasē apvienot nevaru," citēta basketboliste, kura neslēpj, ka no sliedēm pamatīgi izsitis pagājušā sezonā gūtais ceļgala krustenisko saišu plīsums.

"Tikai nupat sāku sajust spēli, joprojām laukumā nejūtos tik labi, cik pašai gribētos. Ilgu laiku strādāja zemapziņā ieliktās bremzes, baidījos riskēt, nevarēju spēlēt tik droši un agresīvi, cik biju pieradusi. Tāpat kā nav skaidrības, ko darīšu pēc šīs sezonas, - tālu uz priekšu neko vairs neplānoju," viņa piebilda.

"Man un citām manas paaudzes spēlētājām līdzdalība Latvijas izlasē bija lielisks tramplīns karjerai, un par šo laiku esmu saglabājusi vislabākās atmiņas. Taču dzīve rit uz priekšu, un šovasar turēšu īkšķus par jaunajām meitenēm, kurām pienācis laiks teikt savu vārdu," piebilst Jēkabsone-Žogota.

Izlases kandidātu sarakstā iekļautas desmit basketbolistes, kuras pērn izcīnīja ceļazīmi uz finālturnīru, vēl piecas spēlētājas ar valstsvienības spēļu pieredzi, kā arī astoņas debitantes.

No potenciālajām kandidātēm smagu savainojumu ārstē Kristīne Vītola, visu sezonu nespēlē Agnija Reke, spēlētājas karjeru beigusi Santa Dreimane, bet Zane Tamane paziņojusi, ka valstsvienībā vairs nespēlēs. Izlases treniņi sāksies 1.maijā, bet Eiropas čempionāts Francijā startēs 15.jūnijā.

Grupas turnīrā Latvijas komanda spēlēs ar Francijas, Lielbritānijas un Serbijas izlasēm. Pēc apļa turnīra trīs labākās komandas iekļūs otrajā posmā.

Pirms turnīra izlasei paredzētas desmit pārbaudes spēles.

Foto: sportacentrs.com

Komentāri