Latvijai uzticēts rīkot 2016.gada pasaules čempionātu florbolā vīriešiem, Mixnews.lv

Latvijai uzticēts rīkot 2016.gada pasaules čempionātu florbolā vīriešiem

фото

Sports | 2013. gada 10. martā plkst. 14:41

Latvijai uzticēta 2016.gada pasaules čempionāta florbolā vīriešiem rīkošana, svētdien paziņoja Starptautiskās Florbola federācijas (IFF) valde, ziņo LETA.

Čempionāts, ko Latvija uzņems pirmo reizi, notiks 2016.gada decembrī.

Latvija uz čempionāta rīkošanu konkurēja ar Čehiju. Iepriekš Latvijas Florbola savienības (LFS) prezidents Ilvis Pētersons izredzes iegūt tiesības uz čempionāta rīkošanu vērtēja kā 50/50.

Iepriekš Pētersons sarunā ar aģentūru LETA atzina, ka šī tādai mazai valstij kā Latvijai varētu būt viena no pēdējām iespējām sarīkot pasaules čempionātu.

"Ar katru nākamo čempionātu būs arvien grūtāk, jo sacensības florbola popularizēšanas nolūkos tiks organizētas arī citos kontinentos un mūsu iespējas paliktu arvien mazākas," izsecinājis LFS prezidents. "Tāpēc tagad mums jāizmanto iespēja. Līdz čempionātam būs četru gadu posms, lai cītīgi strādātu, un to arī darīsim."

Pirmais pasaules florbola čempionāts tika organizēts 1996.gadā, un kopš tā laika tas risinās katru otro gadu. Līdz šim pasaules čempionāts tikai reizi nav noticis kādā no florbola "lielā četrinieka" - Zviedrija, Somija, Čehija, Šveice - valstīm, kad 2000.gadā sacensības risinājās Norvēģijā.

Tikmēr Latvijā 2001.gadā notika trešais pasaules čempionāts sieviešu konkurencē.

Foto: no vietnes pomahamesprovidentem.cz, zspetroviceuk.cz

Komentāri