Rīgas "Dinamo" iekļūst KHL Cerību kausa finālā , Mixnews.lv

Rīgas "Dinamo" iekļūst KHL Cerību kausa finālā

Sports | 2013. gada 11. martā plkst. 20:36

Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Cerību kausa pusfināla trešajā spēlē pirmdien ar rezultātu 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) izbraukumā pieveica Baltkrievijas vienību Minskas "Dinamo", ziņo LETA.

Līdz ar to šajā sērijā rīdzinieki uzvarēja ar 3-0 un sasniedza kausa finālu, kurā spēkosies ar Habarovskas "Amur". Sērijas pirmie divi mači piektdien un sestdien risināsies Rīgā.

Vienīgos vārtus sērijas pēdējā mačā guva Gunārs Skvorcovs.

Spēles pirmo desmit minūšu laikā abas komandas pa reizei palika mazākumā, bet pirmais patiešām bīstamais moments mačā tika izveidots neilgi pēc Vitālija Pavlova atgriešanās laukumā desmitajā minūtē, kad viens vārtu priekšā nokļuva Pols Šekura, tomēr trāpīja ripu pa pārliktni. Turpinājumā abas komandas izveidoja vēl vairākus bīstamus momentus.

Trešdaļas otrajā pusē pēc Džeimija Džonsona noraidījuma viesi vēlreiz palika mazākumā, tomēr aizsardzība un vārtsargs Mīkaels Telkvists darbojās pietiekami pārliecinoši un rezultāts joprojām netika atklāts. Trešdaļas beigās vēl vairākus ļoti bīstamus uzbrukumus izveidoja Minskas "Dinamo", tomēr rezultāts palika nemainīgs 0:0.

Ja pirmajā trešdaļā metienu attiecība 11:4 Minskas komandas labā, otrā spēles daļa ritēja līdzīgāk. Abām komandām bija daudz labu vārtu gūšanas iespēju, bet atkal sekmīgākie laukumā bija vārtsargi un rezultāts nemainījās pat vairākumos, kas katrai komandai bija viens.

Rezultāts beidzot tika atklāts otrās trešdaļas 15.minūtē, kad pēc Šekuras piespēles lielisku metienu izpildīja Gunārs Skvorcovs un panāca 1:0. Pēc vārtu gūšanas rīdzinieki sāka spēlēt arvien aktīvāk un izveidoja vēl vairākus ļoti labus momentus, tomēr otrajā trešdaļā rezultāts vairs nemainījās.

Trešajā spēles trešdaļā arvien izteiktāk iniciatīvu pārņēma mājinieki un rīdzinieki arī regulāri kļūdījās. Sešas minūtes pirms pamatlaika beigām rīdzinieki arī palika mazākumā pēc tam, kad Šekura izmeta ripu ārpus laukuma. Telkvists šajā mačā darbojās ļoti sekmīgi un atsita visus pretinieku metienus, ko viņi izpildīja pie pirmās izdevības.

Pēdējās divas minūtes Minskas klubs spēlēja ar tukšiem vārtiem un mājinieki visu laiku bija iespieduši pretiniekus savā zonā, tomēr Telkvists tā arī netika pārspēts. Tieši zviedru vārtsargs tika nosaukts par rīdzinieku labāko spēlētāju šajā mačā.

Šajā mačā Minskas "Dinamo" komandai nevarēja palīdzēt Andrejs Mihaļovs, kurš pieķerts aizliegto vielu lietošanā un saņēmis pagaidu diskvalifikāciju.

Trešajā cīņā Latvijas klubam nepalīdzēja kapteinis Mārtiņš Karsums, kurš iepriekšējā mačā ceturtdien Rīgā iedzīvojās kājas muskuļa sastiepumā. Tāpēc pirmajā maiņā šoreiz kopā ar Polu Šekuru un Miku Indraši cīnījās Gunārs Skvorcovs.

Zīmīgi, ka tieši šīm abām komandām šosezon KHL čempionātā savā starpā nācās spēkoties četras reizes, kamēr ar pārējām vienībām tās aizvadīja tikai pa diviem mačiem. Šajos četros mačos vienības uzvaras un zaudējumus dalījušas uz pusēm.

KHL regulārajā čempionātā Minskas "Dinamo" ar 71 punktu 52 spēlēs ieņēma desmito vietu un vien par diviem punktiem atpalika no Gagarina kausa robežas, bet Rīgas "Dinamo" ar 51 punktu palika pēdējā, 14.pozīcijā.

Līdz ar to rīdzinieki Cerību kausu sāka no kvalifikācijas kārtas, kurā pieveica Ņižņijnovgorodas "Torpedo", bet pēc tam arī ceturtdaļfinālā izšķirošās spēles "bullīšos" pieveica Doņeckas "Donbass" hokejistus ar latviešu aizsargu Oskaru Bārtuli sastāvā. Savukārt Minskas "Dinamo" Cerību kausa ceturtdaļfinālā ar 3-0 pieveica Maskavas "Spartak".

Habarovskas "Amur" pusfināla sērijā ar Jekaterinburgas "Avtomobilist" izšķirošajā mačā uzvarēja pēcspēles metienos.

Cerību kausā spēlē komandas, kurām neizdevās kvalificēties Gagarina kausa izcīņai. KHL apsolījusi komandām naudas balvas, tiks apmaksāti transporta izdevumi, kā arī tiesāšanas izdevumi. Tāpat sacensību uzvarētāji tiks pie papildu izvēles tiesībām līgas jauno spēlētāju draftā.