Anglijā kāda futbola kluba stadionu apsildīs ar kaņepju audzēšanai paredzētām lampām, Mixnews.lv

Anglijā kāda futbola kluba stadionu apsildīs ar kaņepju audzēšanai paredzētām lampām

фото

Sports | 2013. gada 14. martā plkst. 17:52

Anglijas trešās spēcīgākās līgas - "League One" - futbola klubs Notingemas "Notts County" sava laukuma uzturēšanai izmanto policijas reidos konfiscētas sildlampas, ziņo LETA-AFP, atsaucoties uz vietējo presi.

Notingemas policijas konfiscētās ierīces, kas pārsvarā tikušas izmantotas kaņepju audzēšanai, ievietotas stadiona apgaismošanas ierīcēs, lai apsildītu zemi un ziemas aukstajos mēnešos palīdzētu stadionā atjaunoties un augt zālei.

"Šis laukums normālā vidē tiktu sabojāts, tāpēc ir svarīgi, lai tā zālājs tiktu atjaunots. Daudziem cilvēkiem no tā ir labums," Anglijas medijos citēts policijas direktors Marks Holands.

Ierīču dizaina un praktiskās izstrādes projektā tika iesaistīti studenti no kādas universitātes Anglijas centrālajā daļā.

Stadiona menedžeris Gregs Smits izteicies, ka šāda veida ierīces parasti izmaksā desmit līdz 15 tūkstošus mārciņu (8,5 - 12,8 tūkstošus latu), tāpēc šāda pieeja ir bijusi finansiāli izdevīga.

"Mūsu stadionā notiek gan futbola, gan regbija mači, taču tajā ir viena galvenā apgaismes ierīce, kas ziemas mēnešos laukumu izgaismo nepietiekami. Tāpēc izmantosim šīs ierīces no oktobra līdz pat februāra beigām, lai audzētu zāli. Cerēsim, ka iecerētais izdosies."

"Notts County" šobrīd ar 38 mačos izcīnītiem 54 punktiem atrodas "League One" čempionāta kopvērtējuma 11.pozīcijā 24 komandu konkurencē.

Foto: no vietnes soccerlens.com

Komentāri