Latviešu izcelsmes dvīņiem Macjiem uz mūžu liegta ieeja "Žalgira" hallē, Mixnews.lv

Latviešu izcelsmes dvīņiem Macjiem uz mūžu liegta ieeja "Žalgira" hallē

фото

Sports | 2013. gada 15. martā plkst. 18:04

Latviešu izcelsmes dvīņubrāļiem, Lietuvas basketbola kluba "Žalgiris" līdzjutējiem Naurim un Normundam Macjiem saistībā ar uzbrukumu spāņu basketbolistam Rūdijam Fernandesam uz mūžu liegta ieeja Kauņas "Žalgira" arēnā, atsaucoties uz ULEB Eirolīgas paziņojumu, ziņo LETA. Šādu lēmumu pieņēmis pats klubs.

Tikmēr Kauņas klubam "Žalgiris" ar neatkarīgās Eirolīgas disciplinārās komisijas lēmumu piespriests 25 000 eiro (17 570 latu) liels naudas sods, informē "Basketnews.lt". Maksimālais naudas sods, kādu varēja saņemt "Žalgiris", ir 100 000 eiro.

Kā ziņoja portāls Mixnews, pirms nedēļas Nauris Macjus Kauņā pēc ULEB Eirolīgas mača starp "Žalgiri" un Madrides "Real" iesita pa seju Fernandesam, bet Normunds uzbruka viņa apsargam, kas metās aizstāvēt basketbolistu. Pēc tam izraisījās visai sīva sadursme starp dvīņiem un policijas mobilās rotas vīriem, kuri galu galā laida darbā elektrošoku un asaru gāzi, lai viņus aizturētu. Abiem brāļiem organismā tika konstatēta liela alkohola koncentrācija. Nākamajā dienā Nauris un Normunds no apcietinājuma tika atbrīvoti.

Fernandess, kas iepriekšējā abu vienību tikšanās reizē Madridē izcēlās ar nesportisku rīcību, uzbrukumā necieta stipri, bet bija šokēts par notikušo. Ziņa par notikušo izraisīja plašas atbalsis Eiropas medijos.

фото

Rūdijs Fernandess

Kā žurnālistiem skaidroja brāļi, kas tikai 1.februārī svinīgi ieguva Lietuvas pilsonību, viņi vienīgi "aizstāvējuši Lietuvas godu", ko Fernandess esot aizskāris. Incidenta izmeklēšana vēl turpinās.

Līdztekus neatkarīgās disciplinārās komisijas noteiktajam aizliegumam ieiet "Žalgira" arēnā ULEB Eirolīga nolēmusi liegt brāļiem Macjiem ieeju jebkurā turnīrā, ko organizē ULEB, tostarp ULEB Eirolīgas un Eiropas kausa izcīņas sacīkstēs.

Lai nepieļautu līdzīgus incidentus nākotnē, "Žalgira" arēnā iecerēts veikt papildu drošības pasākumus - ierīkot atsevišķu ieeju viesu vienībām un pastiprināt apsardzi gar ceļu no arēnas durvīm līdz sportistu autobusiem. Eirolīga arī centīsies panākt, lai brāļiem noteiktais aizliegums apmeklēt sacīkstes tiktu attiecināts uz visu Eiropas teritoriju.

Kā skaidro "Basketnews.lt", "Žalgirim" noteikts relatīvi neliels naudassods, ņemot vērā, ka uzbrucēji tika operatīvi saukti pie atbildības, klubs šajā sezonā nav sodīts par līdzīgiem pārkāpumiem un pats informējis Eirolīgu par pārkāpējiem noteikto aizliegumu, turklāt brāļiem Macjiem nav nekādas saistības ar citiem komandas faniem.

Portāls "Lrytas.lt" atgādina, ka abi brāļi nesen publiski atvainojušies visiem Lietuvas basketbola līdzjutējiem un "Žalgira" spēlētājiem par savu uzvedību un izteikuši apņemšanos veidot fondu, kurā līdzjutēji varētu vākt naudu soda nomaksāšanai.

Piektdien Normunds un Nauris tika plānojuši noskatīties "Žalgira" un CSKA spēli Maskavā. Šobrīd nav zināms, vai tajā viņi tiks ielaisti.

28.aprīlī abi brāļi svinēs 43.dzimšanas dienu, bet Lietuvā viņi ir slaveni ar saviem ķermeņa tetovējumiem. Viņu plecus, krūtis un muguru rotā slavenāko Lietuvas basketbolistu portreti, komandu un televīzijas šovu logo un zīmējumi par Lietuvas vēstures tēmu.

фото

Foto: AFP/Scanpix, Reuters/Scanpix, 15min.lt

Komentāri