Izlozē noskaidros 2018. gada Pasaules kausa grupas, Mixnews.lv

Izlozē noskaidros 2018. gada Pasaules kausa grupas

фото

Sports | 2017. gada 22. decembrī plkst. 12:49

Pēc izlozes, 1. decembrī, 32 futbola komandas tika sadalītas 8 grupās. Lai arī visas noformētas grupas sastāv no pilnvērtīgām un profesionālām komandām, tomēr futbola speciālisti ir nosaukuši noteiktus gaidāmo sporta sacensību favorītus un komandas, kuras ne pārāk var cerēt uz uzvar.

Drīz vien pēc izlozes kompānija Stakers Sportwetten izteica savas prognozes attiecībā uz 2018. gada Pasaules čempionāta futbolā iznākumu. Kompānija par galveno favorīti ir nosaukusi Brazīliju, kurai tālāk sarakstā seko Argentīnas un Vācijas valstsvienības.

Ja Brazīlijas iespējas čempionātā uzvarēt tiek novērtētas ar 14.2 %, tad čempionāta vājāko komandu – Panamas, Tunisijas un Marokas – uzvaras iespējas analītiķi attiecīgi vērtē ar 0.7 %, 0.8% un 0.5 %.

Galvenā sacensību favorīte Brazīlija tika iedalīta E grupā kopā ar Šveices, Kostarikas un Serbijas komandām. Brazīlijas nacionāla futbola valstsvienība parādīja lielisku spēli kvalifikācijas mačos Dienvidamerikā un tagad ir nopietni noskaņojusies uzvarēt E grupas sacensībās.

Brazīlieši kļuva par pirmo komandu pēc Krievijas, kas ieguva sen loloto iespēju doties uz pasaules čempionātu pēc tam, kad 2017. gada martā pieveica Paragvaju ar rezultātu 3:0. Pieckārtējiem čempioniem galvenā būs spēle pret Šveici, kas notiks 17. jūnijā Rostovā pie Donas.

Šī tikšanās abām komandām būs izšķirošā, jo notiks cīņa gan par uzvaru grupā, gan par iespēju izvairīties no tikšanās ar pašreizējo čempionu – Vāciju.

Trenera Tite vadībā Brazīlijas valstsvienība spēja iegūt uzvaras kvalifikācijas mačos jau divas spēles pēc kārtas. Vēl viena favorīte pēc Sportwetten versijas ir Argentīnas valstsvienība, kas spēlēs D grupā kopā ar Horvātiju, Nigēriju un pašu mazāku čempionāta dalībvalsti – Islandi. Droši var teikt, ka Argentīna futbola laukumā liks pasvīsts visai D grupas. Par galveno spēli zili baltās formas īpašniekiem kļūs mačs pret Horvātiju, kas notika 21. jūnijā Ņižņijnovgorodā.

Komandas aci pret aci tiksies pirmo reizi kopš 1998. gada, kad spēle noslēdzās ar rezultātu 1:0 Argentīnas labā. Piedevām par spēles intriģējošāko brīdi var uzskatīt divu kluba „Barselona” spēlētāju – Lionela Mesi un Ivana Rakitiča – tikšanos, jo abi futbolisti šoreiz spēlēs katrs savā laukuma pusē. Mačs solās būt patiešām elpu aizraujošs.

Visbeidzot Vācija – esošais pasaules čempions futbolā – ir nonākusi F grupā, tādejādi liekot noprast Meksikas, Zviedrijas un Dienvidkorejas komandām, ka viņus sagaida sīvas spēles.

Visas F grupā esošās komandas ir pazīstamas ar Vācijas valstsvienību, tomēr par galveno maču kļūs Meksikas – Vācijas spēle 2018. gada 17. jūnijā. Vācija jau ir spēlējusi pret Meksiku Konfederācijas kausa pusfinālā 2017. gada jūnijā. Neskatoties uz to, ka spēles rezultāts bija 4:1 Vācijas labā, meksikāņiem izdevās realizēt vienu no pašiem iespaidīgākajiem vārtu guvumiem visā futbola vēsturē.

Gan futbola līdzjutēji, gan paši futbolisti ar nepacietību gaida 2018. gada Pasaules čempionāts futbolā sākumu. Pats čempionāts ilgs no 14. jūnija līdz 15. jūlijam uz 11 laukumiem 8 Krievijas pilsētās.

Komentāri