Latvijas sieviešu kērlinga izlase pasaules čempionāta otrajā spēlē zaudē Kanādai , Mixnews.lv

Latvijas sieviešu kērlinga izlase pasaules čempionāta otrajā spēlē zaudē Kanādai

фото

Sports | 2013. gada 17. martā plkst. 18:07

Latvijas sieviešu kērlinga izlase svētdien savās mājās notiekošā pasaules čempionāta otrajā spēlē ar rezultātu 5-7 piekāpās Kanādai, ciešot otro neveiksmi, ziņo aģentūra LETA.

Spēli veiksmīgāk uzsāka kanādietes un katrā no endiem, kurā viņām bija pēdējā akmeņa tiesības guva vismaz divus punktus, pēc sestā enda izvirzoties vadībā ar 7-2. Septītajā endā kārtējo reizi Latvija izcīnīja vienu punktu, bet pēc tam spēja iegūt pa vienam punktu arī astotajā endā, kurā turklāt pēdējā akmeņa tiesības bija kanādietēm, un devītajā spēles izspēlē, pietuvojoties līdz 5-7. Tomēr ar to arī mačs noslēdzās.

Līdz ar to Latvijas kērlingistes divās spēlēs cietušas divas neveiksmes. Bez uzvarām pasaules čempionātā joprojām ir arī Itālijas un Ķīnas izlases, kas abas jau aizvadījušas pa trim mačiem.

Nākamajā spēlē Latvijas kērlinga spēlētājas svētdien plkst.19 "Volvo" ledus hallē spēkosies ar Japānas valstsvienību, kas divās līdz šim aizvadītajās spēlēs tikusi pie vienas uzvaras.

Tikmēr kopvērtējuma galvgalī ar trijām uzvarām izvirzījusies Šveices izlase. Bez zaudējumiem joprojām cīnās arī Zviedrija un Vācija, kas aizvadījušas pa divām spēlēm.

Grupu turnīra turpinājumā pirmdien Latvijas izlase spēkosies ar Itāliju un Vāciju, otrdien to gaida mači pret Krieviju un Skotiju, trešdien paredzētas cīņas pret ASV un Ķīnu, bet ceturtdien - pret Šveici un Dāniju.

Pēc viena apļa turnīra nepieciešamības gadījumā tiks aizvadītas pārspēles, lai noskaidrotu labākās četras komandas, kuras arī sadalīs medaļas.

Pasaules čempionāts sievietēm risinās kopš 1979.gada, bet ārpus Kanādas sacensības notiek vien katru otro gadu. Latvija ir Eiropā sestā valsts, kam uzticēts sarīkot prestižās sacensības

Latviju pasaules čempionātā pārstāv Jelgavas Kērlinga kluba komanda ar kapteini Ivetu Stašu-Šaršūni. Vēl komandā ir Dace Munča, Ieva Krusta, Zanda Bikše un Una Ģērmane.

Arī līdz šim vienīgo reizi, kad Latvija pasaules čempionātā piedalījās 2010.gadā, komandu pārstāvēja tieši šīs sportistes. Toreiz Latvija uzvarēja vien vienā no 11 spēlēm un palika pēdējā, 12.vietā.

Pasaules čempionātā startē arī vairākas kērlinga sabiedrībā pazīstamas spēlētājas, tomēr nav pagājušā gada pasaules čempiones - Šveici šogad nepārstāv kapteines Mirjamas Otas komanda, kas nacionālā čempionāta finālā piekāpās komandai ar kapteini Silvanu Tirinzoni. Tieši viņas komanda šogad arī pārstāv savu valsti.

Pēc šī gada pasaules čempionāta noskaidrosies septiņas valstis, kas pievienosies mājiniecei Krievijai Soču Olimpiādē. Šīs valstis tiks noteiktas pēc šī un pagājušā gada pasaules čempionātu kopējā ranga.

Savukārt pārējās komandas, kas būs piedalījušās vismaz vienā no pēdējiem trim pasaules čempionātiem, decembrī aizvadīs īpašu kvalifikācijas turnīru, noskaidrojot pēdējās divas Olimpiādes dalībnieces.

Ja šī gada Eiropas čempionātā decembrī Latviju pārstāvēs komanda NICOLL ar kapteini Evitu Regžu, jo tā pagājušajā mēnesī nacionālajā čempionātā spēja apsteigt Stašas Šaršūnes komandu, olimpiskā kvalifikācijas turnīra dalībnieces tiks noskaidrotas īpašās kvalifikācijas sacensībās, kas risināsies neilgi pirms tā.

Komentāri