Grieķu futbolists diskvalificēts uz mūžu par nacistu sveicienu (VIDEO), Mixnews.lv

Grieķu futbolists diskvalificēts uz mūžu par nacistu sveicienu (VIDEO)

фото

Sports | 2013. gada 18. martā plkst. 16:45

Grieķijas futbola čempionāta komandas Atēnu AEK spēlētājs Giorgs Katids saņēmis mūža diskvalifikāciju, kas paredz aizliegumu pārstāvēt Grieķiju starptautiskos turnīros, par nacistu sveiciena demonstrēšanu pēc nedēļas nogalē gūtajiem vārtiem, ziņo LETA-AFP.

Nacistu tradicionālo sveicienu pašlaik divdesmit gadus vecais futbolists nodemonstrēja sestdien notikušajā mačā, kurā AEK komanda ar rezultātu 2:1 uzvarēja "Veria" futbolistus. Šādi spēlētājs atzīmēja paša gūtos uzvaras vārtus.

"Spēlētāja rīcība nav saskaņā ar veselo saprātu, kā arī pauž necieņu pret nacistiskajā režīmā bojāgājušajiem un cietušajiem. Mēs negrasāmies pieļaut šādas rīcības atkārtošanos," pausts Grieķijas Futbola federācijas izplatītajā paziņojumā.

Katids ir bijušais Grieķijas U-19 izlases dalībnieks, bet nesen viņš bija saņēmis izsaukumu arī uz pieaugušo valstsvienību, kuru pieņemt tagad liegs piespriestais sods.

AEK komandas vadība pēc spēlētājam piespriestās mūža diskvalifikācijas aicinājusi viņu ierasties uz pārrunām šīs nedēļas vidū, bet Grieķijas Futbola federācijas pārstāvji vienojušies drīzumā izskatīt visus notikušā apstākļus.

Pats spēlētājs sociālajā vietnē "Twitter.com" paudis, ka nav zinājis par šī sveiciena patieso nozīmi.

"Es neesmu nacists. Nekad neko tādu nebūtu darījis, ja zinātu, ko tas nozīmē patiesībā. Tomēr samierinos ar izdarītā sekām," paudis spēlētājs.

Futbolistu aizstāvējis arī AEK komandas vācu treneris Ēvalds Līnens.

"Viņš ir jauns puisis, kurš to nedarīja ar kādu politisku zemtekstu. Visticamāk, ka viņš šo sveicienu redzējis internetā, nezinot tā nozīmi," sacīja treneris.

Katids pagājušā gada augustā parakstīja četru gadu līgumu ar AEK klubu. Grieķijas čempionāta kopvērtējumā AEK klubs ar 26 spēlēs izcīnītajiem 29 punktiem ieņem 11.pozīciju 16 komandu konkurencē.

Foto: Reuters/Scanpix

Komentāri