Kļava: Ar futbola "mazajām" komandām vienmēr ir grūti spēlēt, Mixnews.lv

Kļava: Ar futbola "mazajām" komandām vienmēr ir grūti spēlēt

фото

Sports | 2013. gada 18. martā plkst. 20:06

Ar futbola "mazajām valstsvienībām" vienmēr ir grūti spēlēt un visi no Latvijas izlases gaidīs tikai uzvaru, pirms šonedēļ gaidāmās Latvijas futbola valstsvienības spēles ar Lihtenšteinu secinājis komandas aizsargs Oskars Kļava, ziņo LETA.

"Ar mazajām komandām vienmēr ir grūti spēlēt. Visi no mums gaida tikai uzvaru, un tas radīs papildu spiedienu, jo tādai komandai zaudēt nedrīkst, kaut arī paši neesam no futbola lielvalstīm," intervijā Latvijas Futbola federācijas (LFF) preses dienestam izteicies Kļava. "Prieks, ka visi spēlētāji izlasē ir veseli un būsim stiprākajā sastāvā."

"Mēs labāk mākam aizsargāties, bet spēlē ar Lihtenšteinu būs nepieciešams vairāk uzbrukt. Trenerim vajadzēs izvēlēties spēlētājus, kas ir individuāli spēcīgi un māk labi uzbrukt," secinājis aizsargs.

Kļava atzina, ka pašreiz vieglāk ir tiem futbolistiem, kas spēlē ārvalstīs, jo viņiem jau sezona sākusies. "Tiem, kas spēlē Latvijā, sezona tikai sākas, tomēr labi, ka pirmās spēles aizvadītas un viņi lēnām sāk ieiet ritmā."

Pirmajā 2014.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē šogad Latvijas izlase piektdien izbraukumā sacentīsies ar Lihtenšteinu.

Arī izlases vārtsargs Germans Māliņš atzina, ka pret "mazajām izlasēm" nekad nav viegli spēlēt.

"Lihtenšteina ir it kā vājākā komanda grupā, bet pret tādām nekad nav viegli spēlēt," izteicās Latvijas izlases trešais vārtsargs. "Arī viņi domā, ka esam vieni no vājākajiem un ka mačs pret Latviju būs viņu vienīgā iespēja. Tāpēc tā būs spēle par sešiem punktiem."

Arī savu iepriekšējo spēli 2014.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā Latvijas izlase aizvadīja pret Lihtenšteinu, kad pagājušā gada oktobrī savā laukumā svinēja panākumu ar 2:0 un izcīnīja pirmos punktus kvalifikācijas sacensībās.

Savukārt pēc cīņas pret Lihtenšteinu Latvijas izlase nākamo spēli 2014.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā aizvadīs jūnijā savā laukumā pret Bosniju un Hercegovinu.

Kvalifikācijas turnīra G apakšgrupā pēc četrām kārtām pa desmit punktiem ir Grieķijai, kā arī Bosnijai un Hercegovinai, Slovākijai ir septiņi punkti, Lietuvas kontā četri punkti, Latvijas izlase tikusi pie trim punktiem, bet Lihtenšteina joprojām cīnās bez punktiem.

Kvalifikācijas turnīrs risināsies līdz 2013.gada 15.oktobrim. Finālturnīrā, kas 2014.gadā notiks Brazīlijā, iekļūs deviņu apakšgrupu uzvarētājas, bet astoņas labākās otrās vietas ieguvējas izspēlēs vēl četras ceļazīmes uz finālturnīru izslēgšanas spēļu stadijā.

Komentāri