F-1 piloti pirms Malaizijas "Grand Prix" sasaldē apakšveļu, Mixnews.lv

F-1 piloti pirms Malaizijas "Grand Prix" sasaldē apakšveļu (1)

фото

Sports | 2013. gada 22. martā plkst. 19:51

Vācu pilots Niko Hilkenbergs atvēsinās, sasaldējot savu apakšveļu, soms Valteri Botas uzskata, ka klimats ir kā saunā, un Gido van der Garde saka, ka piloti dzer tik daudz, ka visu laiku vajag uz labierīcībām, ziņo LETA-AFP.

Tāda ir dzīve pilsētā, kur norisināsies viens no grūtākajiem Pirmās formulas (F-1) posmiem - Malaizijas "Grand Prix" - Sepangas trasē Kualalumpurā.

Abrazīvā un riepas sasmalcinošā trase vēl nav viss, tropiskais stāvoklis Sepangas sacīkšu trasē ir unikāls izaicinājums F-1 pilotiem. Trase ir būvēta vietā, kur kādreiz atradās džungļi, tikai trīs grādu attālumā no ekvatora.

Pirmajā treniņbraucienā piektdien karstums trasē sasniedzis +33 grādus pēc Celsija un mašīnās tika sasniegts +41 grāds. "Es neizbaudu šo karstumu un mitrumu, bet trase ir laba," izteicies vienības "Lotus" somu braucējs Kimi Raikonens, kurš uzvarējis Sepangas trasē 2003. un 2008.gadā.

Skatītāji visapkārt pie sejas tur ledusaukstus dzērienus un sēž ēnā zem palmām, tikmēr paši piloti izteikušies, ka ēd sālītus ēdienus, dzer ļoti daudz ūdens un pat iet karsēties, lai varētu pierast pie laika apstākļiem.

Vienīgais atvieglojums ir lietus vētras, kas ir tik stipras, ka padara braukšanu bīstamu vai neiespējamu. Piektdienas otrajā treniņbraucienā pēkšņi sākās lietusgāzes.

Jebkura papildu sagatavošanās būs noderīga svētdienas sacensībām, kad pilotiem trasē nāksies sastapties gan ar lietusgāzēm, gan karstumu.

Malaizijas posms 2009.gadā nerimstošo vētru dēļ tika priekšlaicīgi apturēts, bet pagājušajā gadā to uz laiku pārtrauca smagas lietusgāzes.

Foto: AP/Scanpix

Komentāri 1
ffpirms 5 gadiem
Interesanta doma - karstā laikā sasaldēt apakšveļu!