Šogad gaidāmi viedtālruņi ar "Ubuntu" operētājsistēmu, Mixnews.lv

Šogad gaidāmi viedtālruņi ar "Ubuntu" operētājsistēmu

фото

Tehnika | 2013. gada 3. janvārī plkst. 16:20

Datorlietotāju vidū populārā atvertā koda operētajsistēma (OS) "Ubuntu" gatavojas iekarot arī viedtālruņu tirgu, raksta ārvalstu prese.

Projektā ir atgriezusies kompānija "Canonical", kura atbalsta "Ubuntu" OS komercializāciju. "Gudrajiem" telefoniem paredzētā atvērtā koda OS balstīsies uz to pašu "Linux" kodolu, kas jau tiek izmantots datoriem paredzētajā versijā. Tādējādi kompānija cer, ka jaunums būs ērti lietojams ikvienam, kurš kaut ik reizi ir izmantojis "Ubuntu".

Viedtālruņiem paredzētajā "Ubuntu" versijā tiks izmantoti tie paši rīki, kas ar "Android" OS aprīkotajos tālruņos, tādēļ tā būs izmantojama gan pavisam vienkāršās ierīcēs, gan arī sarežģītos daudzprocesoru modeļos.

Starp citu, ja šādi aprīkotam smārtfonam pievieno klaviatūru un monitoru, tas kļūst par visnotaļ parastu datoru, kurš spēj izmantot ikdienā nepieciešamās lietojumprogrammas.

"Ubuntu" interneta vietnē apgalvots, ka tās viedtālruņi "būs pieejami tirdzniecībai" 2013.gada ceturtajā ceturksnī. "Canonical" aicina ar šādām ierīcēm aizvietot tagad lietotos telefonus un klēpjdatorus.

Publicitātes foto

Komentāri