"LG Smart TV" iepazīstina ar "gudrajiem" televizoriem , Mixnews.lv

"LG Smart TV" iepazīstina ar "gudrajiem" televizoriem

фото

Tehnika | 2013. gada 1. novembrī plkst. 13:03

Kompānija "LG Electronics" sadarbībā ar "Mix Media Group" ir paplašinājusi vietējā "Smart TV" saturu, pievienojot interneta televīzijas aplikāciju "MixTV" tām funkcijām, kas ir pieejamas "LG Smart TV" lietotājiem Latvijā.

Par "LG Smart TV" intervijā radio Baltkom stāsta "LG Smart TV" pārstāvis Baltijas valstīs Jevgēnijs Jeremins.

Vienkārši runājot "Smart TV" ir televizors, kuru var tieši pieslēgt internetam. "LG Smart TV" ir ierīce, kurā ir īpaša "NetCast" platforma, kurā ir unikālas, parastos televizoros nepieejamas funkcijas un vietējais saturs, kas ir interesants mūsu lietotājiem. Piemēram, aplikācija "Mix Media Group".

Pastāstiet, lūdzu, par unikālajām funkcijām!

Tās ir vai nu televīzijas vadības funkcijas, vai arī satura vadības funkcijas. Ja runājam par televizora vadību, tad ir jāpiemin mūsu pults, kuras nosaukums izsaka visu - "Magic Remote". Šī pults jau daudzus gadus ir visērtākā televizora vadības ierīce. Faktiski jūsu rīcībā ir bezvadu datorpeles analogs un jūs televizora ekrānā darbojaties ar kursoru.

Tas ir ērti?

Sākumā tas var šķist neierasti. Protams, būs nepieciešamas apmēram 10 – 20 minūtes, lai sarastu ar šīm sajūtām, ar šo jauno televizora vadītu. Pieredze rāda, ka jau apmēram pēc pusstundas cilvēki atsakās no tradicionālajām pultīm, uzskatot, ka ir radies kaut kas patiesi jauns un interesants.

"Magic Motion" ir saņēmis ļoti daudz dažādu balvu (The certification was awarded today by universal design© GmbH in Munich, Germany), sākot ar balvu par viserganomiskāko līdz balvai par visseksuālāko vadības ierīci. Turklāt pults kļūst aizvien labāka, erganomiskāka, funkcionālāka.

Kādi ir jaunumi satura vadībā? Balss vadība?

Nē, mūsu gadījumā mēs runājam par balss ievadi, nevis balss vadību. Piemēram, pults atpazīst jūsu balsi. Protams, kad mēs paši pirmo reizi dzirdējām par šādu funkciju un uzzinājām, ka tās būs pieejama mūsu ierīcēs, bijām mazliet skeptiski, jo ir zināms, ka bieži vien šī funkcija nestrādā īpaši labi. Balss atpazīšana ne vienmēr ir perfekta. Taču, kad pirmo reizi izmēģinājām, mēs bijām sajūsmā un lepni par mūsu produktiem. Pults atpazīst pat saliktus teikumus, kuros ir astoņi līdz desmit vārdu.

Ko šādi var pateikt?

Piemēram, jūs vēlaties kaut ko sameklēt internetā. Jums nevajadzēs spiest pogas, lai uzrakstītu meklējamo frāzi. Jūs vienkārši ierunājat pultī tekstu un tas automātiski ierakstīsies meklētājā.

Piemēram, Jānis Stībelis lejupielādēt bez maksas

Jā, jūs nospiediet meklēšanas pogu un viss notiek. Vienīgais mīnuss, ka patlaban netiek atbalstīta latviešu valoda. Pluss – krievu valoda tiek atbalstīta tikpat labi un kvalitatīvi kā angļu valoda.

Tātad tiek atbalstīta angļu un krievu valoda? Ir vēl kādas citas valodas?

Un vēl vairākas Eiropas valodas. Diemžēl mūsu reģions nav pietiekami liels, lai jau sākumā tiktu ieviests latviešu valodas atbalsts, taču mēs ceram, ka jau tuvākajā nākotnē tā tiks pievienota.

Tas nozīmē, ka televizorā ir iebūvēta kamera un mikrofons? Jeb tas darbojas savādāk?

Dažos modeļos kamera ir iebūvēta, dažos nav. Ja nav, tad to var iegādāties atsevišķi. Mikrofoni ir iebūvēti mūsu "Magic Remote".

Vai televizors reaģē arī uz žestiem?

Ja jūs izmantojat digitālo televīziju, tad varat pārslēgt kanālus ar žestiem. jūs uz ekrāna zīmējat kanāla numuru, uz kuru vēlaties pārslēgties, televizors to atpazīst un kanāli pārslēdzas.

Proti, ar pulti zīmējam kanālus? Televizors atšķirs 3 un 8?

Jā, tieši tā.

Tas nozīmē, ka nākotnē tradicionālās pults vairs nebūs?

Kādēļ gan nē? Ir cilvēki, kuri nesteidzas atteikties no tradicionālajām pultīm, tādēļ mēs nevēlamies viņus sarūgtināt. Parastās pultis būs pieejamas un būs iekļautas komplektā. Piebildīšu, ka televizoru var vadīt, arī izmantojot aplikācijas viedtelefonos. Īpaši prasīgi lietotāji var pieslēgt arī bezvadu datorpeli un klaviatūru.

Vai var izmantot tikai LG viedtelefonus?

Nē, tas var būt jebkurš viedtelefons ar "Android" operētājsistēmu.

Jūs pieminējāt satura vadības funkcijas. Parunāsim par tām!

Funkciju ir ļoti daudz. Funkcija "dual play" ļauj vienā ekrānā redzēt divus attēlus. Piemēram, jūs spēlējat kādu spēli, kurā jums ir jāredz tikai savs ekrāns un nav jāredz pretinieka ekrāns. Tādā gadījumā jūs lietojat brilles, ar kurām jūs redzat vienu attēlu, bet jūsu pretinieks bez brillēm – citu, kaut arī jūs abi skatāties vienā ekrānā.

"Miracast" tehnoloģija ļauj saturu no ierīcēm, kas atbalsta "Miracast" tehnoloģiju, bez vadiem pārraidīt uz televizora ekrānu.

Kādēļ tas ir nepieciešams?

Tas lielākoties palīdz biznesam. Pieņemsim, jums ir jānovada prezentācija. Jūs dodaties ciemos pie klientam, viņam ir ir LG televizors ar "Miracast" funkciju atbalstu. Jūs vienkārši aktivizējat prezentāciju savā telefonā, un tā automātiski tiek rādīta arī uz lielā ekrāna. Vai arī, ja jums ir HD kvalitātes video, jūs bez problēmām varat to atskaņot uz lielā ekrāna. Turklāt jūs vadāt to visu no sava telefona. Tas ir pietiekami ērti un nav jāpieslēdz papildus ierīces.

Ir pieejama līdzīga tehnoloģija - MHL, taču tai ir nepieciešams speciāls kabelis. Vienlaikus jūs varat vadīt telefonu ar "Magic Remote" pulti. Šī īpatnība ļauj uz lielā ekrāna ērti vadīt aplikācijas, kas ir instalētas viedtālrunī. Piemēram, spēlēt populāro spēli "Angry Birds".

Ir vēl viena ļoti populāra funkcija – "LG Cloud". Vai tā ir pieejama Baltijas valstīs?

Jā, no šā gada "LG Cloud" ir pieejams. Pērkot LG televizoru, jūs iegūst 5 Gb lielu bezmaksas "mākoņglabātuvi", kurā varat glabāt savas multimediju datnes. "LG Cloud" – tas ir informācijas glabāšanas veids. Praktiskā izmantošana ir šāda: jūs dodaties ceļojumā, uzņemat fotogrāfijas, lejupielādējat telefonā, tās sinhronizējas un ir pieejamas šajā "mākonī". Piemēram, jūsu vecākiem, kuri nelieto sociālos tīklus, nekur nav jāreģistrēties, viņi vienkārši šīs fotogrāfijas labā kvalitātē redzēs uz lielā ekrāna.

Parunāsim par aplikācijām, kas ir pieejamas "Smart TV". Daudzi zina aplikāciju veikalus "Android" un "Apple" telefoniem. LG televizori piedāvā ko līdzīgu?

Mūsu aplikācijas var salīdzināt ar "Android" vai "Apple" veikalos pieejamajām aplikācijām. Vienīgā atšķirība: līdztekus aplikācijām mēs piedāvājam jau instalētus servisus, kuri varētu būt interesanti vietējiem lietotājiem.

Vai jūs runājat par populāriem Latvijas zīmoliem?

Tajā skaitā. Mēs cenšamies saviem lietotājiem piedāvāt maksimāli ērtu televizora lietošanu. Daudzi zina, ka, piemēram, "Youtube", "Facebook", "Twitter", "Skype" jau tiek uzskatīti par aplikācijām, kas ir nepieciešamas televizorā. Daži ražotāji sniedz pieeju saturam, kas ir populārs tieši vietējā tirgū. Citi - vienkārši piedāvā globālās aplikācijas. LG pieder pirmajiem. Mēs Latvijā jau vairākus gadus strādājam ar tādiem zīmoliem kā "Inbox", "Draugiem", "tvnet", "Mixnews". Principā visas šīs aplikācijas ir pieejamas mūsu televizoros, un cilvēki tās var ērti lietot.

фото

E-pasts, teksta informācija - tas ir interesanti, taču, šķiet, televizoram tas nevarētu būt vispieprasītākais saturs?

Protams, televizoros vispieprasītākais saturs ir video. Tā ir bijis, ir un būs vienmēr. Principā televizori šādam nolūkam arī tika radīti. Diemžēl jāsecina, ka mūsu valstī nav daudz spēlētāju, kas spētu piedāvāt kvalitatīvu saturu. Turklāt ar visiem neizdodas ātri vienoties. Taču neskatoties uz to, mums ir ar ko iepriecināt savus lietotājus.

Īsumā pastāstīšu par dažām aplikācijām. Pirmkārt, tas ir viens no mūsu iemīļotajiem partneriem – kompānija "Megogo", kura piedāvā tiešsaistes kino servisu. Šobrīd ir pieejamas apmēram 200 000 stundas video. Bibliotēka regulāri tiek atjaunota, piedāvājot jaunākās filmas, kā arī klasiskas vērtības augstā izšķirtspējā. Šobrīd serviss ir pieejams tikai krievu valodā, taču drīzumā būs pieejama saskarne arī latviski. Tāpat lielākajai daļai filmu būs iespēja izvēlēties valodu.

Analoģiskus pakalpojumus piedāvā arī "Tvigle" un "Zoomby". "Draugiem.tv" piedāvā filmas ar subtitriem latviešu valodā. Nesen Latvijas lietotājiem kļuva pieejama "MixTV" aplikācija, kas ir veiksmīgas LG un "Mix Media Group" sadarbības rezultāts. Līdztekus teksta ziņām aplikācija piedāvā lietotājiem arī unikālu video saturu. Ir pieejams liels ziņu arhīvs, svarīgāko notikumu, kino jaunumu apskats un, protams, intervijas radio Baltcom studijā. Viss video saturs ir pieejams HD kvalitātē, tādējādi platformāta ekrānos to ir ļoti patīkami skatīties.

Vai par šiem servisiem ir jāmaksā?

No augstākminētajiem servisiem simbolisku maksu prasa vien "Draugiem.tv". Taču arī viņiem ir bezmaksas saturs.

Te mēs saskaramies ar ļoti izplatītu mītu, ka šādus servisus neviens nelieto, jo jebkuru filmu var lejupielādēt no tīkla. Kopš "Megogo" ir pieejams "LG Smart TV" platformā Baltijas valstīs, proti, mazliet ilgāk nekā gadu, tas ir lietots vairāk nekā pusmiljonu reižu.

Turklāt pēdējā laikā tā vai citādi tiek runāts par likumu, kas ierobežotu pieeju pirātiskam saturam. Ja tā notiks, tad mūsu lietotāji zinās, kur filmas var skatīties pilnīgi legāli.

Jums kā ražotājam ir izdevīga šāda likuma pieņemšana?

Saprotiet pareizi – mēs atbalstām brīvu pieeju informācijai internetā. Taču mēs vēlamies, lai tiek ievērotas mūsu partneru tiesības, kas ir tiesību turētāji. Jebkurā gadījumā mums vissvarīgākā ir klientu apmierinātība ar mūsu produktiem. Mums šķiet, ja ar LG televizora palīdzību varēs absolūti legāli paskatīties filmu, kura nesen ir rādīta kinoteātros, par kopīgu noskatīšanos ar draugiem samaksājot mazāk nekā vienas kinobiļetes cenu, tad no tā iegūs visi.

Kas nosaka šā brīža piegādātāju skaitu? Kādēļ ir tik maz aplikāciju, salīdzinājumā ar mobilajam ierīcēm?

Kompānija LG vispirms ir tehnikas, tostarp televizoru ražotājs. Mēs tieši nenodarbojamies ar aplikāciju izstrādi. Taču redzot "Smart TV" tehnoloģijas milzīgo potenciālu, mēs stimulējam aplikāciju izstrādi un atbalstām izstrādātājus – gan korporatīvos, gan individuālos. Galu galā viss ir atkarīgs no satura tiesību turētājiem. Visi tie, kas jau šobrīd ir mūsu platformā, atbalsta mūsu pārliecību, ka "gudrie" televizori ir perspektīvi.

Turklāt ne jau visām aplikācijām ir nepieciešami televīzijas analogi – lielais ekrāns visiem neder.

Jau trešo gadu mūsu kolēģi no kompānijas LG Maskavas biroja rīko konkursu aplikāciju izstrādātājiem. Tajā var piedalīties arī mūsu vietējie izstrādātāji un laimēt vienu no daudzajām balvām, sākot ar naudas grantiem līdz televizoriem. Pagājušajā gadā par vienu no konkursa laureātiem kļuva izstrādātājs no Lietuvas.

Mēs atbalstām teju ikvienu aplikāciju, kas parādās mūsu televizoros. Kopā ar izstrādātājiem mēs izstrādājam īpašos piedāvājumus, konkursus un akcijas. Tādējādi mēs cenšamies iepazīstināt lietotājus ar "gudro" televizoru priekšrocībām, parādīt, ka ikviens var atrast sev ko noderīgu un interesantu plašajā funkciju un aplikāciju klāstā.

Vai varat pastāstīt, kuras ierīces atbalsta "Smart TV" funkciju?

Mēs esam ļoti ieinteresēti, lai visi mūsu lietotāji saņemtu pilnvērtīgu pieeju visām aplikācijām, funkcijām, tādēļ šogad visas aplikācijas, kas sāka darboties 2013.gada televizoros, ir pieejamas arī 2011.gada un 2012.gada televizoros.

Komentāri