Aptauja: Pērkot auto līzingā, vislielākā nozīme ir cenai un degvielas patēriņam, Mixnews.lv

Aptauja: Pērkot auto līzingā, vislielākā nozīme ir cenai un degvielas patēriņam

фото

Tehnika | 2013. gada 9. janvārī plkst. 10:49

Autovadītāji Latvijā, iegādājoties automašīnu līzingā, kā būtiskākos faktorus norāda tās cenu un degvielas patēriņu, liecina "Swedbank" veiktā aptauja.

Iegādājoties automašīnu līzingā, tās cenai uzmanību pievērstu 68% aptaujāto, bet degvielas patēriņam - 67% aptaujāto.

Teju katrs otrais jeb 48% aptaujāto atzinuši, ka pievērstu uzmanību arī automašīnas dzinējam. Savukārt par maznozīmīgāko faktoru atzīts automašīnas vizuālais izskats, tam uzmanību pievērstu 5% aptaujāto.

Vēl 39% respondentu domā, ka uzmanība jāpievērš arī auto zīmolam un reputācijai, kā arī komplektācijai. Trešdaļa autobraucēju uzskata - pirms iegādāties automašīnu, jānoskaidro ikgadējā ceļa nodokļa izmaksas un tas, vai konkrētā automašīna nav bijusi iesaistīta kādos ceļu satiksmes negadījumos. Automašīnas vērtībai pēc līzinga nomaksas un amortizācijas izmaksām uzmanību pievērstu attiecīgi 27% un 26% autovadītāju.

"Autovadītāji arvien vairāk domā ne tikai par spēkrata sākotnējo tirgus vērtību, bet arī par uzturēšanas izmaksām. Priekšroka tiek dota praktiskam auto, kura motora tilpums nepārsniedz divus litrus. Tā var ietaupīt uz degvielas, amortizācijas, nodokļu un apdrošināšanas izmaksām, norāda "Swedbank" Privātpersonu Finansēšanas daļas vadītājs Dzintars Kalniņš.

Iegādājoties auto līzingā, vīrieši vairāk nekā sievietes pievērstu uzmanību spēkrata zīmolam un tā reputācijai - attiecīgi 44% vīriešu un 34% sieviešu. Savukārt dāmas biežāk vērtētu auto pēc tā cenas, degvielas patēriņa, kā arī ikgadējām ceļa nodokļa izmaksām. Sievietes arī biežāk norādījušas, ka painteresētos, vai auto iepriekš nav bijis iesaistīts ceļu satiksmes negadījumā. Kopumā šāda piesardzība vairāk raksturīga autobraucējiem pēc 40 gadu vecuma.

Galvaspilsētā dzīvojošie autovadītāji piešķir lielāku nozīmību auto zīmolam un reputācijai. Savukārt ārpus Rīgas mītošajiem autovadītājiem vairāk ir svarīga auto komplektācija, ikgadējās nodokļu, kā arī auto amortizācijas izmaksas.

Ar "Swedbank līzinga" palīdzību katru darba dienu vidēji seši klienti iegādājas auto.

Foto: no vietnes caranddriver.com

Komentāri