"Eurostat": Latvijas uzņēmumi ir trešie kūtrākie inovāciju izmantotāji ES , Mixnews.lv

"Eurostat": Latvijas uzņēmumi ir trešie kūtrākie inovāciju izmantotāji ES

фото

Tehnika | 2013. gada 12. janvārī plkst. 15:39

Latvijas rūpniecības un pakalpojumu sniedzēju uzņēmumi ir trešie kūtrākie inovāciju izmantotāji Eiropas Savienībā (ES), liecina jaunākais ES statistikas biroja "Eurostat" pētījums, par to informē BNS.

"Eurostat" statistiķu aprēķini liecina, ka Latvijā 29,9% rūpniecības un pakalpojumu sniedzēju izmanto inovācijas, kas ir tikai nedaudz vairāk kā Bulgārijā un Polijā, kur inovatīvo uzņēmumu īpatsvars visā uzņēmējdarbības vidē ir attiecīgi 27,1% un 28,1%. Latviju inovatīvo uzņēmumu īpatsvara ziņā tikai nedaudz apsteidz Rumānija un Ungārija.

Visinovatīvākie uzņēmumi, pēc "Eurostat" aprēķiniem, ES valstu vidū ir Vācijā, kur inovācijas izmanto 79,3% rūpniecības un pakalpojumu uzņēmumu. Par otru visvairāk inovatīvo valsti atzīta Luksemburga, kur inovācijas ir ikdienas darba sastāvdaļa 68,1% uzņēmumu, kā arī Portugāle, Zviedrija un Īrija, kur inovācijas izmanto attiecīgi 60,3%, 59,6% un 59,5% uzņēmumu.

Mūsu kaimiņvalstī Igaunijā, kas ierasti lepojas ar plašu tehnoloģiju un inovāciju izmantošanu dažādās nozarēs, rūpniecības uzņēmumu un pakalpojumu sniedzēju vidū par inovatīviem, pēc "Eurostat" statistiķu vērtējuma, uzskatāmi 56,8% uzņēmumu, bet Lietuvā tādi ir 34,5% uzņēmumu.

foto: euranet.eu

Komentāri