Ford gatavojas prezentēt ar saules enerģiju darbināmu hibrīdauto (FOTO), Mixnews.lv

Ford gatavojas prezentēt ar saules enerģiju darbināmu hibrīdauto (FOTO)

фото

Tehnika | 2014. gada 3. janvārī plkst. 14:35

ASV autobūves kompānija "Ford Motor Co." ceturtdien paziņoja par plāniem izstrādāt hibrīdautomašīnas prototipu, kas izmantos saules enerģiju, ko uzkrās uz jumta izvietotie lādētāji, ziņo LETA-AFP.

Uzņēmums norādīja, ka koncepta automašīna "C-MAX Solar Energi", kurai uz jumta izvietota saules paneļu sistēma, enerģiju iegūs ar īpašām saules koncentrēšanas lēcām, kas ir līdzīgas palielināmajam stiklam. Tās var uzkrāt enerģiju, kas ir pielīdzināma akumulatora darbībai četru stundu garumā, ziņo bbc.co.uk, atsaucoties uz "Ford" izplatīto informāciju.

фото

Turklāt speciāls "Fresnal" objektīvs sekos saulei virzienā no austrumiem uz rietumiem un tiešajiem saules stariem, tādējādi palielinot izmantojamās saules gaismas efektivitāti.

Auto ar pilnībā uzlādētu akumulatoru, izmantojot elektrību, varēs nobraukt līdz 21 jūdzei garu ceļa posmu.

фото

"Ford" apgalvo, ka saules paneļu sistēma nodrošinās tādu pat efektivitāti kā nu jau ierastie hibrīdauto. Vienlaikus jaunajam konceptauto, ko "Ford" izstrādā sadarbībā ar Džordžijas tehnoloģiju institūtu un saules enerģētikas uzņēmumu "SunPower Corp" būs pieejama arī elektriskās uzlādes kontaktligzda. Tiesa, automašīnu ražotājs apgalvo, ka saules paneļi spēs mašīnu apgādāt ar pietiekamu jaudu, lai tā nebūtu atkarīga no elektriskās uzlādes staciju tīkla.

фото

Tiek lēsts, ka šis automobilis, kas nākamnedēļ tiks prezentēts Lasvegasā notiekošajā elektronikas izstādē CES, samazinās siltumnīcefekta izraisošo gāzu izmešu apjomu par četrām tonnām.

Jaunā sistēma paredzēta, lai palielinātu elektrisko un hibrīdautomašīnu tirdzniecību. "Ford" pētnieki ir secinājuši, ka nākotnē apmēram 75% ceļojumu varētu tikt veikti mašīnās, kas izmanto solāro hibrīdauto.

Komentāri