Pētījums: Vairāk nekā puse uzņēmumu darbinieku ierīces uzskata par draudu drošībai, Mixnews.lv

Pētījums: Vairāk nekā puse uzņēmumu darbinieku ierīces uzskata par draudu drošībai

фото

Tehnika | 2014. gada 6. janvārī plkst. 13:32

Savu darbinieku personīgās ierīces par pieaugošu draudu savai uzņēmējdarbībai uzskata 54% no aptaujātajiem uzņēmumiem, tomēr vien nedaudzi veic pasākumus, lai šo risku samazinātu, vēsta informācijas tehnoloģiju (IT) drošības uzņēmuma "Kaspersky Lab" pārstāve Irīna Borovaja.

Lielākā daļa uzņēmumu tendenci "Bring Your Own Device" (BYOD), kad firmu līdzstrādnieki darba vajadzībām izmanto personīgās mobilās ierīces, atzīst par pieaugošu draudu savai uzņēmējdarbībai. Tomēr tirgus pētījumu aģentūras "B2B International" sadarbībā ar "Kaspersky Lab" veiktās 24 valstu 2895 uzņēmumu pārstāvju aptaujas "Global corporate IT security risks 2013" rezultāti liecina, ka pagaidām samērā neliela daļa uzņēmumu ir veikusi pasākumus, lai padarītu šos draudus mazāk bīstamus, ziņo Nozare.lv.

Vislielākās raizes par jaunās tendences attīstību un ar to saistītajiem draudiem ir izrādījuši respondenti no Japānas - 93% aptaujas dalībnieku no šīs valsts bija vienisprātis, ka BYOD apdraud viņu uzņēmumu. Augsts bažu līmenis tika novērots arī Ziemeļamerikā (69%), Tuvajos Austrumos (65%) un Rietumeiropā (62%). Vismazāk norūpējušies par šiem draudiem ir Krievijas un Austrumeiropas valstu uzņēmumi - attiecīgi 57% un 54% respondentu no šīm valstīm atzina BYOD radītās briesmas.

Turklāt vairums uzņēmumu neplāno ieviest kaut kādus aizliegumus saistībā ar personīgo ierīču izmantošanu darba vajadzībām. Gluži otrādi, 33% respondentu no Austrumeiropas paziņoja, ka plāno veicināt personīgo viedtālruņu un planšetdatoru izmantošanu darbā, bet vēl 37% aptaujāto uzskata, ka nekādi ierobežojoši pasākumi neapturēs darbiniekus.

Tomēr aug uzņēmumu daudzums, kuri ir iecerējuši kaut kādā veidā ierobežot personīgo ierīču izmantošanu darba vajadzībām: respondentu skaits, kas informēja par plāniem ieviest ierobežojumus, ir palielinājies par 4% - no 15% 2012.gadā līdz 19% 2013.gadā (pasaules kopējais rādītājs ir 25%). To uzņēmumu daļa, kuri plāno pastiprināt aizliegumus attiecībā uz personīgo ierīču izmantošanu darbā, gada laikā ir pieaugusi no 2 līdz 11%, teikts pētījumā.

Bažu palielināšanās saistībā ar mobilo ierīču radītajiem draudiem uzņēmējdarbībai ir likumsakarīga: šīs aptaujas rezultāti liecina, ka šādu ierīču nepareiza izmantošana bieži ir kļuvusi par iemeslu informācijas drošības incidentiem, kuros korporācijas ir zaudējušas svarīgus datus.

Piemēram, 2013.gadā aptuveni 17% (par 11% vairāk nekā 2012. gadā) respondentu pastāstīja, ka viņu uzņēmumos ir notikuši vietējie drošības incidenti, kuros konfidenciāla informācija ir nesankcionēti noplūdināta no uzņēmuma, izmantojot mobilos e-pasta klientus, īsziņas un citus viedtālruņu un planšetdatoru īpašniekiem pieejamos kanālus.

Tajā pašā laikā diezgan neliels skaits uzņēmumu cenšas pasargāt sevi no šādiem draudiem, izmantojot īpašas programmatūras mobilo ierīču integrācijai uzņēmuma tīklā, to aizsardzībai un pārvaldībai. Aptuveni 39% uzņēmumu izmanto mobilajām ierīcēm piemērotu antivīrusu programmu un tikai 28% - "Mobile Device Management" risinājumus.

Komentāri