Lelis: Straujuma nedrīkst pieļaut LMT un Lattelecom apvienošanu, Mixnews.lv

Lelis: Straujuma nedrīkst pieļaut LMT un Lattelecom apvienošanu

фото

Tehnika | 2014. gada 7. janvārī plkst. 18:25

Premjera amatam izvirzītajai Laimdotai Straujumai apstiprināšanas gadījumā priekšā būs sarežģīts uzdevums - nepieļaut "Lattelecom" un "Latvijas Mobilā telefona" (LMT) apvienošanos, uzsver Latvijas Telekomunikāciju asociācijas izpilddirektors Jānis Lelis.

"Ar Straujumu man nav nācies kopā strādāt, tāpēc varu tikai novēlēt viņai veiksmi jaunajā amatā," biznesa portālam "Nozare.lv" skaidroja Lelis, norādot, ka nozarē svarīgākais šogad būs tieši LMT un "Lattelecom" iespējamās apvienošanas jautājums.

Lelis jau iepriekš par abu sakaru kompāniju apvienošanu ir izteicies skeptiski, un pagājušā gada rudenī "Lattelecom" viņu par to iesūdzēja tiesā. Tiesa gan 3.oktobrī prasību noraidīja. "Lai arī iesaistītās puses šajā situācijā centīsies pateikt, ka tas nebūs monopols, taču ir skaidrs, ka patiesībā tiek izveidots nevis vienkāršs, bet supermonopols. Pārējiem spēlētājiem nebūs iespējas ar viņiem konkurēt tādā veidā, lai būtu labi klientiem," uzsvēra Lelis.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka "Lattelecom" valde un padome vasaras beigās izvirzīja ideju par iespējamu apvienošanos ar LMT, lai pārtrauktu abu uzņēmumu vērtības samazināšanos un izmantotu pakalpojumu sniegšanas un administratīvo resursu sadarbības sinerģiju. Šī ideja tagad apspriesta trīs ministru - ekonomikas ministra Daniela Pavļuta, finanšu ministra Andra Vilka (V) un satiksmes ministra Anrija Matīsa - darba grupā, kas sākotnēji dibināta, lai nodarbotos ar abu telekomunikāciju uzņēmumu privatizācijas jautājumu.

Otrdien valdībā bija paredzēts skatīt informatīvo ziņojumu par "Lattelecom" un LMT kapitāla daļu pārvaldīšanu, taču sakarā ar nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) iebildēm valdība jautājuma skatīšanu atlika.

Komentāri