Teksasas studente pret augstskolu: identifikācijas karte ir "zvēra zīme", Mixnews.lv

Teksasas studente pret augstskolu: identifikācijas karte ir "zvēra zīme"

фото

Tehnika | 2013. gada 15. janvārī plkst. 17:54

Kāda Teksasas jauniete turpina tiesāties par to, ka augstskola viņu atskaitījusi no mācībām, jo viņa atteikusies nēsāt kaklā studentu identifikācijas karti ar iebūvētu RFID čipu, jo tā esot "zvēra zīme".

Jauniete iesniegusi apelācijas sūdzību Federālajā tiesā pēc tam, kad zemākas instances tiesa viņas sūdzību noraidīja, ziņo "wired.com".

Sanantonio apgabala Nortsaidas neatkarīgā skola rudens semestra sākumā sāka izsniegt studentu kartes ar iebūvētu RFID čipu. Indentifikācijas kartei ir svītrkods, kurā ir ierakstīts studenta sociālās apdrošināšanas numurs. Tas palīdz kontrolēt jauniešu kustību kompmītnēs, proti, kad viņi ierodas un kad dodas prom.

Otrā kursa studentei Andrea Fernandesai (15) novembrī tika paziņots, ka viņš nevarēs apmeklēt skolu, jo viņš nenēsā karti tā, kā to dara pārējie studenti. Apgabala pārstāvji paziņoja meitenei, kura atteicās nēsāt karti galvenokārt reliģisku motīvu dēļ, ka tai būtu jāmācās augstskolā, kura neizmanto kartes ar šādām tehnoloģijām.

фото Fernandesu ģimene

Kristiete iesniedza prasību tiesā, taču Teksasas federālā tiesa nolēma, ka viņas tiesības uz reliģisko brīvību nav pārkāptas, jo apgabala pārstāvji tomēr nolēma, ka meitene var nenēsāt RFID čipu, ja vien viņa vispār nēsā identifikācijas karti.

Federālās tiesneses Orlando Garsijas lēmumus paredz, ka meitenei un viņas ģimenei līdz 18.janvārim ir jāizvēlas cita mācību iestāde. Taču Andrea iesniedza apelāciju, apgalvojot, ka identifikācijas kartes nēsāšana, pat bez RFID čipa ir pretrunā viņas "svētākajai pārliecībai".

"Andrea šī situācija ir līdzīga tādai, ja cilvēkam, kas reliģisku motīvu dēļ neēd cūkgaļu, ļauj to neēst, taču liek nēsāt kreklu ar cūkas attēlu," tiesai paziņoja meitenes advokāte Džerija Linda Varda, piebilstot, ka zemākās tiesas spriedums "nenoliedzami ir liels slogs reliģiskai brīvībai".

_Ilustrācija: no vietnes theprincipal.blogspot.com, mysanantonio.com _

Komentāri