CSDD: Vienas dienas atļauja dalībai ceļu satiksmē derīga elektroniski; tā vairs nav jāizdrukā, Mixnews.lv

CSDD: Vienas dienas atļauja dalībai ceļu satiksmē derīga elektroniski; tā vairs nav jāizdrukā

фото

Tehnika | 2014. gada 8. janvārī plkst. 15:23

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) nodrošinājusi, ka vienas dienas atļauja piedalīties ceļu satiksmē tagad ir derīga elektroniski un autovadītājam tā vairs nav ne jāizdrukā, ne jāparaksta.

Šādu kārtību nosaka CSDD izstrādātie un Saeimas apstiprinātie grozījumi Ceļu satiksmes likumā, informē Nozare.lv.

Kā skaidro direkcijā, tādējādi tiek samazināta birokrātija un tas ir būtisks jaunums autovadītājiem, kuri vēlas nokļūt uz tuvāko tehniskās apskates staciju ar transportlīdzekli, kam beigusies atļauja piedalīties ceļu satiksmē. Savukārt policijas darbinieki par atļaujas esamību var pārliecināties tiešsaistē CSDD Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā.

Tāpat kā līdz šim, noformējot atļauju, jānorāda informācija par transportlīdzekli; vietu (adresi), no kuras transportlīdzeklis pārvietosies uz tuvāko tehniskās apskates staciju; datumu, kad ar transportlīdzekli ir atļauts piedalīties ceļu satiksmē, lai nokļūtu tehniskās apskates stacijā. Vienam transportlīdzeklim atļauja tiek izsniegta ne vairāk kā divas reizes gadā. Šī atļauja nedod tiesības ar transportlīdzekli veikt pasažieru vai kravu pārvadājumus, kā arī vadītāju apmācību.

Vienas dienas atļauju var iegūt CSDD e-pakalpojumos, CSDD mobilajā aplikācijā vai jebkurā CSDD nodaļā. Noformējot atļauju, transportlīdzekļa īpašnieks (vadītājs) apliecina, ka braucamais tieši neapdraud satiksmes drošību, apkārtējo vidi, cilvēku veselību vai dzīvību un ka transportlīdzeklim nav tādu trūkumu vai bojājumu, kuru dēļ tas nedrīkst piedalīties ceļu satiksmē.

Atbilstoši likuma jaunajai redakcijai CSDD sagatavojusi arī grozījumus noteikumos par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļiem.

Vienas dienas braukšanas atļaujas noformēšana ir viens no biežāk izmantotajiem CSDD e-pakalpojumiem. 2013.gadā noformēti 82 000 atļauju, no kurām 73% - e-pakalpojumos.

Komentāri