Ar e-parakstu parakstīti pieci miljoni dokumentu, Mixnews.lv

Ar e-parakstu parakstīti pieci miljoni dokumentu

фото

Tehnika | 2014. gada 8. janvārī plkst. 17:21

Kopš elektroniskā paraksta ieviešanas Latvijā ar e-parakstu parakstīti pieci miljoni dokumentu, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja valsts AS "Latvijas Radio un televīzijas centrs" (LVRTC) sabiedrisko attiecību pārstāvis Arno Pjatkins.

Piecmiljono dokumentu ar e-parakstu parakstījusi Nacionālā kino centra finanšu un budžeta vecākā speciāliste Anita Kolbina.

"Tas, ka ar e-parakstu parakstītu dokumentu skaits jau ieiet sestajā miljonā, turklāt 1,8 miljoni no tiem ir parakstīti pērn, ir apliecinājums šī pakalpojuma nepieciešamībai un potenciālam. Plānojam, ka arī šogad turpināsies tendence arvien aktīvāk lietot e-parakstu ikdienas vajadzībām - ne tikai saziņā ar valsts un pašvaldības iestādēm, bet arī komercsektorā," norāda LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

E-paraksts ir drošs elektroniskais paraksts, un dokumentiem, kas parakstīti ar drošu elektronisko parakstu, ir tāds pats juridiskais spēks kā dokumentiem, kas veidoti un parakstīti papīra formā. Droša elektroniskā paraksta izsniegšanu nodrošina LVRTC.

Komentāri