Aug auto spoguļu zādzību skaits, Mixnews.lv

Aug auto spoguļu zādzību skaits

фото

Tehnika | 2014. gada 11. janvārī plkst. 12:43

Šogad līdz 9.janvārim reģistrēts par divām reizēm lielāks nozagto auto spogulīšu skaits nekā decembra attiecīgajā periodā, un 80% gadījumu auto spogulīšu zādzības notikušas Rīgas centrā - autostāvvietās vai arī pie lielajiem tirdzniecības centriem, liecina "If Apdrošināšanas" Atlīdzību daļas apkopotā informācija.

"If Apdrošināšanas" Transporta atlīdzību daļas vadītājs Pāvels Valainis atzīst, ka gada sākums iezīmējies ar nepatīkamiem pārsteigumiem daudziem autoīpašniekiem, jo auto spoguļu zādzības pēc neliela pieklusuma perioda rudenī ir atsākušās ar jaunu sparu.

Zādzību pieaugums bija vērojams jau decembrī, kad mēnesī saņemtais KASKO atlīdzību skaits par nozagtiem spoguļiem par 30-50% pārsniedza iepriekšējos mēnešos saņemto pieteikumu skaitu. Vidējais klientiem kompensētais atlīdzības apmērs ir 670 eiro - tas svārstās no 126 eiro par spogulīšu zādzību automašīnai "SAAB 9-3" līdz 1563 eiro automašīnai "Mercedes-Benz".

Pašlaik janvārī BMW (vairākums no tiem ir modelis X5) spoguļi veido 34% no visiem zagtajiem auto spoguļiem. Janvārī vērojams arī līdz šim nebijis zagļu intereses pieaugums par "Porsche Cayenne" spogulīšiem, kuru nomaiņa izmaksā 900-1000 eiro, paziņojumā medijiem informē "If Apdrošināšana".

Pēdējos mēnešos salīdzinoši daudz zagti arī "Mercedes-Benz" un "Lexus" markas spoguļi, kā arī "Audi", "Land Rover" un "Volkswagen" auto spogulīši. Dažkārt automašīnām nodarīto bojājumu raksturs liecina, ka zagļi nereti nezina konkrētās automarkas specifiku un, mēģinot nozagt spogulīšus, sabojā elektroniku, kā arī sabojā spoguļu stiprinājuma vietas vai pat nolauž visu korpusu.

"Zīmīgi, ka lielākā daļa šāda veida zādzību notiek Rīgas centrā. Ir saņemti iesniegumi no klientiem, kuru auto apzagti, kamēr bijuši novietoti pie lielajiem tirdzniecības centriem vai arī maksas stāvvietās ielu malās un arī pazemes autostāvvietās Rīgas centrā," norāda Valainis.

"If Apdrošināšana" vērtē, ka auto spoguļu zādzības joprojām ir ienesīga nodarbe, jo spogulis ir viegli nozogama auto detaļa ar salīdzinoši lielu vērtību. Profesionāli zagļi spoguļu stikliņus varot nozagt dažu sekunžu laikā. Turklāt autoīpašnieki, kuru auto nav apdrošināti, veido pateicīgu klientūru gan autozagļiem, gan autoservisiem, kas piedāvā uzstādīt lietotus auto spoguļus.

Foto:commons.wikimedia.org

Komentāri