Simts mācību iestādes aprīkos ar bezmaksas WiFi internetu, Mixnews.lv

Simts mācību iestādes aprīkos ar bezmaksas WiFi internetu

фото

Tehnika | 2014. gada 11. janvārī plkst. 13:09

2013.gada nogalē sākts vērienīgs ilgtermiņa projekts "WiFi skolās", lai Latvijas mācību iestādes aprīkotu ar bezmaksas bezvadu internetu. Šogad plānots atklāt bezmaksas "WiFi" teritorijas 100 mācību iestādēs, aptverot vidusskolas, koledžas, augstskolas un citas mācību vietas, aģentūru LETA informēja uzņēmuma "Lattelecom" sabiedrisko attiecību pārstāve Līga Bite.

Kopš projekta sākuma "WiFi" tīkls "Lattelecom-free" pieejams 17 izglītības iestādēs visā Latvijā. Pirmās mācību iestādes, kur projekta laikā atklāta bezvadu interneta iespēja, ir Līvānu 1.vidusskola un Daugavpils 12.vidusskola. Decembra dati liecina, ka visvairāk bezmaksas "WiFi" unikālo lietotāju bijis Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolā, Jelgavas 5.vidusskolā un Tukuma 2.vidusskolā.

Bezvadu internets ļauj skolotājam izmantot mobilo datorklasi, planšetdatorus un citas mobilās tehnoloģijas. Ar to palīdzību skolēni var informāciju izpētīt un izzināt paši, pārbaudīt savas zināšanas testos un simulācijā, norāda pedagogi. "Skolotājs var palielināt savu produktivitāti, lietojot viedtelefonu vai planšetdatoru - nofotografējot tāfeli, skolēnu darbus vai demonstrējumus, automātiski ielādējot tos "mākonī", lai tie ir pieejami skolēniem arī vēlāk," par bezmaksas "WiFi" priekšrocībām stāstīja dabaszinātņu skolotājs un "macibuvideo.lv" autors Gatis Narvaišs.

Bezmaksas bezvadu tīkls "Lattelecom-free" pieejams skolās, kas atrodas tādās vietās kā Daugavpils, Līvāni, Jaunkalsnava, Vecbebri, Madona, Tukums, Jūrmala, Jēkabpils, Alūksne, Kandava, Balvi, Baldone, Skrīveri, Lizums un Lejasciems. Februārī plānots ierīkot bezmaksas "WiFi" Balvu pamatskolā, Rūjienas vidusskolā, Jūrmalas pilsētas Kauguru vidusskolā un Majoru vidusskolā.

Tīkla "Lattelecom-free" skolu projekta unikālo lietotāju skaits mācību iestādēs decembrī pārsniedzis 1400 cilvēku. Kopumā "Lattelecom" bezmaksas "WiFi" lietotāju skaits pagājušajā mēnesī sasniedzis 65 766. Plānots, ka šogad unikālo lietotāju skaits varētu pārsniegt 100 000 cilvēku.

Līdz šim "Lattelecom" atvēris vairāk nekā 3479 bezmaksas "WiFi" punktus, kuros ietilpst gan vairāk nekā 2825 publiskie "Lattelecom-free" bezvadu interneta punkti, gan tie, kas atklāti sadarbībā ar tādiem uzņēmumiem kā "Statoil", SEB, DNB, "Nordea", "Atlētika" un daudziem citiem. Katrs punkts sniedz tādu interneta ātrumu, kas ļaus lejupielādēt attēlus, fotoattēlus, filmas un citus failus bez ierobežojumiem.

Lai lietotu Lattelecom bezmaksas "WiFi" internetu publiskās piekļuves vietās, lietotājam savā viedierīcē jāizvēlas "Lattelecom-free" tīkls un jāatver interneta pārlūka programma. Pēc mirkļa pārlūkprogrammā atvērsies "WiFi" mājas lapa ar iespēju pusstundu lietot internetu bez ierobežojumiem, pirms tam noskatoties 15 sekunžu informatīvo ziņojumu. Lai atjaunotu interneta piekļuvi, lietotājam būs jāatkārto iepriekš minētās darbības.

Komentāri