Pērn LMT populārākais viedtālrunis - Apple iPhone, Tele2 dominē Samsung, Mixnews.lv

Pērn LMT populārākais viedtālrunis - Apple iPhone, Tele2 dominē Samsung

фото

Tehnika | 2014. gada 12. janvārī plkst. 14:27

Sakaru operatora "Latvijas Mobilais Telefons" (LMT) klienti vislabprātāk izvēlas ASV tehnoloģiju koncerna "Apple" viedtālruņus, Nozare.lv informēja LMT preses sekretāre Elīna Lidere.

Patlaban LMT tīklā populārākie viedtālruņi esot "Apple iPhone", kam seko Dienvidkorejas elektronikas koncerna "Samsung" "Galaxy S" sērijas tālruņi un tālāk šī paša ražotāja viedtālrunis "Galaxy Ace". Šobrīd pirktākais viedtālrunis LMT klientu vidū ir pēdējā izlaiduma "Apple iPhone 5s 16GB", kuru gan nereti kritizē par pārmērīgi augsto cenu un nepietiekamajām inovācijām. Otro vietu pirktāko telefonu topā ieņem "Samsung S7560 Galaxy Trend" un trešo - "LG P700 Optimus L7".

LMT patlaban ir vienīgais oficiālais "iPhone" izplatītājs Latvijā un uzver, ka visi "iPhone" modeļi esot ļoti pieprasīti. Savukārt abi pārējie topa modeļi ir tā sauktie budžeta klases viedtālruņi, kas daudziem ir kā pirmais viedtālrunis pārejai no parastā mobilā telefona. "Iepazīstoties ar viedtālruņu iespējām un lietderību ikdienā, arvien vairāk lietotāju jau šobrīd sāk izvēlēties funkcijām bagātākus modeļus," izteicās Lidere.

No populārākajām mobilajā operētājsistēmā vairāk kā puse telefonu izmanto "Google" izstrādāto "Android", otrajā vietā ar 22% ir "Apple" lietotais "iOS" un 6% "Microsoft Windows Mobile". 36% no telefoniem LMT tīklā ražojis "Samsung", 22% "Apple", 16% "Nokia" un "Sony", "LG" un "HTC" telefoni katrs sastāda 8% no visiem operatora tīklā esošajiem aparātiem.

Savukārt mobilo sakaru operatora "Tele2" pērn pārdotāko viedtelefonu topā otro līdz devīto vietu ieņem dažādu modeļu Dienvidkorejas elektronikas koncerna "Samsung" viedtālruņi, biznesa portālu "Nozare.lv" informē "Tele2" komercdirektors Jānis Spoģis.

Pirmo vietu pārdotāko viedtālruņu sarakstā ieņem "LG Electronics" tālrunis "P700 Optimus L7", bet tālāk nākamajās astoņās pozīcijās ierindojušies dažādi "Samsung" viedtālruņi. Zīmīgi, ka pašreizējais "Samsung" flagmanis "Galaxy S4" gada griezumā ierindojies septītajā vietā, kas ir par četrām zemāk nekā tā priekšgājējs "Galaxy S3". Desmitajā vietā atrodams somu koncerna "Nokia" tālrunis "Lumia 520".

Desmit populārāko viedtālruņu sarakstā "Tele2" nav atrodami populārie ASV elektronikas koncerna "Apple" viedtālruņi "iPhone 5S" un "5C", tāpat arī pēdējos gados popularitāti gūstošie lielizmēra tālruņa un planšetdatora hibrīdi kā "Samsung Galaxy Note".

Šī gada sākumā "Tele2" tīklā viedtelefonu lietotāju skaits sasniegs jau 300 000 jeb 28% no klientu skaita - salīdzinājumam 2009.gadā "Tele2" tīklā viedtelefonu lietotāju skaits bija vien 10 000 jeb 1% no kopējā klienta skaita, norāda Spoģis. Tāpat arī pērnais gads Latvijā esot bijis pirmais, kad pārdošanas apjomos viedtālruņi apsteiguši parastos mobilos telefonus. Pēc "Tele2" aplēsēm, 2015.gadā Latvijā viedtelefonus varētu jau lietot puse iedzīvotāju, "gudro" telefonu lietotāju skaitam sasniedzot vienu miljonu.

Savukārt pieprasītākie parastie telefonu modeļi ir "Samsung E1200", "Nokia 108" un "Nokia Asha 206", ziņo Spoģis.

Komentāri